Nutriční a tréninková doporučení veganské fitnessky a učitelky Lousie Winders

Louisie Winders je kanadskou učitelkou a fitness závodnicí, která se již několikátým rokem stravuje vegansky. O výhodách rostlinné stravy se přesvědčila na vlastní kůži po té, co se jí během těhotenství vyvinula nesnášenlivost k masu.

 

"Už jen cítit slaninu  nebo třeba kuře mi způsobovalo problémy a bývalo mi špatně. Ten pocit mi zůstal ale i po skončení těhotenství a v té době jsem také zjistila, co se skrývá za celým procesem toho, než se vám maso dostane na talíř a vy sníte mrtvolu.", dodává další důvody k tomu, proč se k původní stravě už nevrátila. "Po shlédnutí mnoha dokumentárních filmů a přečtení mnoha knih jsem poznala, že existuje spousta rostlinných zdrojů stravy, které mi mohou dát vše, co moje tělo potřebuje. A to navíc etickou cestou, která je ohleduplná i k planetě."

 

Lousie vyhrála svou první soutěž UFE v kategorii Bikini fitness několik měsíců po narození dcery. Jak vypadá její trénink?

 

"V soutěži trénuji 6x týdně kardio, posiluji 5x týdně a 2x týdně zařazji plyometrický trénink. Mimo sezónu trénuji 4x týdně, s menším zařazením kardia - proto se snažím jíst co nejlépe. Každá den začínám den 15 - 20 minutami jógy."

 

 

 

 

A jak se Lousie stravuje? 

 

"Většinu roku podobně, ikdyž v období mimo soutěže více experimentuji a jím i víc pochoutek, když mám chuť. Jím 5 - 6x denně, po probuzení vypiju sklenici vody s chlorofylem nebo teplou vodu s citronem a kayenským pepřem. K snídani si dávám protein shake, smoothie z greefoods nebo raw vločky. Na svačinu domácí proteinovou tyčinku nebo tmavý chleba s burákovým máslem a banán. K obědu obrovský salát s velkým množstvím červených fazolí nebo cizrny. Na další svačinu kousek ovoce nebo zeleniny. Po tréninku zase protein shake a k večeři něco jjako zeleninové fajitas, domácí polévku, rýži s fazolemi nebo fazolový burger. Pokud mám znovu hlad, tak mám po ruce připravenou misku s lesním nebo jiným ovocem."

 

Lousie je výborným příkladem toho, jak jde veganství skvěle dohromady nejen se sportem, ale i jak efektivní je předávání informací o výhodách roslinné stravy dál.

 

 

 

 

"Jako trenérka ráda pomáhám ostatním ženám seznámit se se zdravým životním stylem a tím, jak ho zakomponovat do života. Jako učitelka vidím v první linii, jak nezdravě se stravují děti, dětskou obezitu. Proto jsem ráda, že mohu veganský zdravotní styl přinášet i jejich rodičům a samotným dětem. Od doby, kdy jsem sama přešla na veganství mám mnohem víc fyzické i duševní energie, zdravější pleť a vlasy a cítím se neuvěřitelně dobře hlavně uvnitř. Ráda bych co nejvíce lidem předala to, že na rostlinné stravě budete zdravější a úspěšní, v životě i sportu."

 

 

 

 

Zpět na Výživa