Vegetariánská thaiboxerka v boji o evropský profititul

    Na thaiboxerku Lucii Mlejnkovou z Muay thai Brno čeká v sobotu 27.10. ve Vídni její zatím nejnáročnější zápas - bude bojovat o evropský profesionální titul. Vegetariánka Lucka, která v ringu doposud neprohrála (má bilanci 13 zápasů, 13 výher a 6 KO), se momentálně na tento fight intenzivně připravuje. Svou přípravu a další plány nám poodhalila v tomto krátkém rozhovoru. 

 

 

 

 

    Lucko, můžeš popsat, jak vypadá tvoje aktuální příprava před titulovým zápasem ve Vídni a jak moc si do tohoto fightu věříš?

 

    "V současné chvíli se můj trénink ještě moc od běžného tréninku neliší. Ráno na prvním tréninku se věnuji kondiční přípravě – tedy běh, sprinty, silový trénink a tak podobně, podle toho, jak počasí dovolí :-)  Týden před zápasem se trénink zkracuje a zintenzivňuje. Dva dny před zápasem tělo odpočívá a nabírá síly.  Co se týče mé sebedůvěry před zápasem, tak jako vždy. Věřím  ve výhru, ale moc nad tím nepřemýšlím. Soupeřku nestuduji, ačkoliv vím, s kým budu zápasit. Mám svůj styl, svůj způsob zápasu a nemyslím si, že bych na něm nyní něco měnila."

 

 

 

     Kolik ti ještě zbývá shodit do požadovaného váhového limitu?

 

   "Dnes, tedy cca 10 dní před zápasem, je přede mnou ještě jedno kilo. Musím přiznat, že tak ,,brzy," před zápasem, jsem váhu ještě neměla. Jídelníček musím omezit o své oblíbené sladké jídlo. Tedy snídaně celozrnné pečivo, sýr a nějaká zelenina, dopolední svačina ovoce s bílkovinou, obědy většinou řeším v restauracích – vybírám podle nabídky – bez omáček, ne příliš smažené a zahuštěné moukou. Jinak je paleta docela pestrá. Svačina odpoledne a večeře se nesou v podobném duchu – zelenina, bílkovina a v jednom z jídel i kousek celozrnného pečiva. Bylo by pochopitelně ideální si tuto stravu udržet i mimo zápasy, ale na to mám moc ráda dobré jídlo. :-)"

 

 

    Co tě čeká po tomto fightu, bude trochu čas na odpočinek?

 

    "Po zápase ve Vídni si odpočinek dopřát nemohu. Za necelý měsíc, přesně tedy 24. listopadu  mě čeká další zápas. Na finále Souboje titánů v Plzni nastoupím proti jedné z nejlepších a nejzkušenějších  českých zápasnic v thajském boxu, Martině Jindrové. Odpočinek bude dvou, maximálně třídenní, podle toho, jak se vyvine zápas ve Vídni a pak opět nastoupím do plného tréninku. Na tento zápas chci být opět připravena na 100%. Po té uvidíme, zda přijde další nabídka, nebo bude na chvíli čas vypnout a nechat tělo regenerovat. První varianta by byla samozřejmě lepší. :-)"

 

 

 

Zpět na Novinky