Veganská strava získává na popularitě mezi afroamerickými muži

Se zajímavou zprávou přišel server thegrio.com. analyzuje v něm aktuálně rychle narůstající zájem Afroameričanů, zejména mužů, o veganskou stravu. Autor doktor Gaines v něm upozorňuje mimo jiné i na to, že tento zájem je pravděpodobně vyvolán rychlým nárůstem vegansky se stravujících afroamerických známých osobností, jako je hudebník André 3000 a vrcholových, velmi úspěšných sportovců, zejména amerických fotbalistů, např. Ariana Fostera a autor zmiňuje i Mika Tysona. Dalším skvělým příkladem jsou i profesionální boxer Timy Bradley nebo sestry Williamsovy.  

K nárůstu zájmu přispívá podle autora i stále častěji zmiňovaný pozitivní vliv veganství na zdraví, který se často začíná objevovat i v mainstreamových médiích. Gaines dodává, že pro mnoho Afroameričanů je veganství navíc návratem k tradiční, přirozené a kulturně podmíněné stravě minulosti.

Veganství je v poslední době hodně podporováno i afroamerickými ženami, a to díky mnoha aktuálním publikacím věnovaným veganství, či celým projektům jako je např. Sistah Vegan. Podpora veganství afroamerickými ženami a muži je v americké kultuře v současné době velmi diskutovaná i z jiných důvodů - veganství bývá někdy označováno jako tzv. fenomén bílých a v minulosti se dokonce objevovaly debaty, že „černí vegané" neexistují. Tyto projekty, aktivně veganství podporující, vyvrací tyto názory a ukazují novou cestu pro mladé Afroameričany, kteří na veganství stále častěji přecházejí. Afroameričtí vrcholoví sportovci a sportovkyně jsou navíc dalším dobrým důkazem toho, že svaly a vynikající fyzická forma jdou s veganstvím ruku v ruce.

Zpět na Novinky