Rozhovor o veganství, zvířatech a sportu s mistrem světa v thaiboxu WKA a veganem Honzou Müllerem

Obsáhlý rozhovor o veganství, vztahu ke zvířatům a rostlinné stravě ve sportu jak je vidí mistr světa WKA v thaiboxu v supertěžké váze a náš kolega z VF Jan Müller si můžete přečíst v aktuálním zpravodaji Svobody zvířat: 
 
„Veganství pro mě znamená hlavně to, že člověk může žít v souladu se svým svědomím. Já jsem od dětství miloval zvířata, žil jsem na vesnici mezi nimi a považuju je za fascinující, strašně zajímavé a silné osobnosti. Které jsou tady ze svých vlastních důvodů a brát jim jejich život, pokud máme tak jednoduše jinou volbu, mi přijde špatné. Součást veganství je tak pro mě samozřejmě i to, že nenosím kožené věci, jsem proti využívání zvířat v cirkusech apod. Kromě toho oceňuju na veganství i jeho přínosy na lidskou psychiku; učí nás stát si za svým i proti většině a když ho srovnám třeba s vegetariánstvím, mám pocit, že jsem díky této stravě mnohem vnímavější, blíž sám sobě a instinktům, které v sobě mám. Veganství je prostě hodně velká část mé osobnosti a něco, co mi mnohonásobně víc dává, než „bere“ v tom smyslu, že nějaké věci nejím nebo nedělám.“
 
Celý obsáhlý rozvor s Honzou Müllerem z VF Crew si můžete přečíst v aktuálním zpravodaji Svoboda zvířat​, který dnes vyšel a je ke stažení zde. V tištěné podobě ho pak můžete sehnat přímo u Svoboda zvířat. Přejeme pěkné čtení. :-)
 
 
 
Zpět na Novinky