Ronda Rousey je novou šampiónkou

O víkendu se konal Nationwide Areně v Columbusu turnaj Strikeforce, kde se představila v hlavním titulovém zápase večera Ronda Rousey proti Mieshe Tate. Ronda, která je olympijskou medailistkou v judu (a po zisku této medaile se rozhodla přejít na vegan stravu), nastupovala do tohoto fightu jako neporažená zápasnice, když navíc všech svých pět profesionálních fightů ukončila hned v prvním kole KO, resp na páku. Tento zápas byl velice očekávaný, protože se v něm měly potkat dvě momentálně zřejmě nejlepší MMA zápasnice světa - obě navíc svým chováním i celkovou image úspěšně vyvracející mýty o tom, že ženské ultimátní zápasy jsou záležitostí jen nějakých agresivních mužatek. 

 

 

 

Už od prvního gongu bylo jasné, že zápas všechna očekávání do něj vložená bohatě naplní a jednalo se podle mnohých odborníků o jeden z nejlepších ženských fightů v poslední době. Miesha Tate byla velice aktivní zejména v postoji, naproti tomu Ronda byla výborná ve strzích a na zemi. Už v první minutě pak měla blízko k nasazení finální páky na ruku, kterou ukončila v minulosti několik fightů, nicméně velice zkušená Miesha se jí z ní dokázala vyvléct a naopak ještě přebrat iniciativu. Nicméně po dalších několika minutách vynikajícího boje se podařilo Rondě dostat Mieshu opět do pozice k nasazení páky a tentokrát si ji nachystala už natolik dobře, že se z ní její soupeřka nedokázala vymanit. Mieshe ovšem patří obrovský respekt, protože za žádnou cenu nechtěla zápas vzdát a "odplácat" a to i přesto, že se jedná o velice bolestivou techniku. Bohužel ale tato páka nakonec skončila zlomeninou ruky, po které rozhodčí zápas ukončil a Ronda Rousey se stala novou šampionkou - opět výhrou v prvním kole. V rozhovorech po zápase poté Ronda vyjádřila Mieshině odhodlání obrovský respekt a popřála jí, aby se co nejdříve ze svého zranění uzdravila a mohla začít opět trénovat. 

Rondě samozřejmě gratulujeme, o to více, že byla v poslední době v poměrně složité životní situaci, kvůli níž, jak uvedla, pro ni nebylo reálné stravovat se komplet vegansky. "Musela jsem kromě plného tréninku pracovat ještě hned ve dvou barech a široko daleko tam bylo bohužel jediné veganské jídlo whisky a slané brambůrky," uvedla Ronda. (Organizace Strikeforce, kde zápasí, je sice po UFC druhá největší a nejprestižnější, ale donedávna se potácela v obrovských ekonomických problémech a dluzích - i špičkoví fighteři a fighterky si proto často musejí přivydělávat jinou prací). "Nezbývalo mi tedy, než svůj jídelníček trochu upravit, nicméně doufám, že brzo se moje situace stabilizuje a já se budu moct vrátit k zdravému životnímu stylu, na který jsem byla zvyklá a ke komplet vegan stravě." 

Rondě přejeme hodně štěstí do dalších zápasů i ke zlepšení její situace a její soupeřce brzké uzdravení. 

 

Na tomto videu pak můžete shlédnout celý fight, nicméně závěrečnou techniku příliš nedoporučujeme citlivějším povahám, jelikož se jedná o poměrně drsnou podívanou. 

 

 

Zpět na Novinky