Reakce VF na poškozující posty na FB

Reakce, které se snaží poškodit naše jméno, se čas od času objevují, a my se na ně snažíme nereagovat. Na tuto poslední jsme udělali vyjímku a zareagovali - pobavila nás zejména legenda o barevných tričkách. :)  Pro vysvětlení přidáváme sken nedávného postu Hany Starostové na FB, celá konverzace byla po naší odpovědi smazána.

Omlouváme se, že zde tímto ztrácíme čas těch, kteří, stejně jako my, mají v životě na práci jiné věci a raději v životě vyytváří něco užitečnějšího, než podobné netové hate.  :) 

 

 

 

 

A zde je naše reakce - prosíme pokud byste se s podobnými nepravdami, které vychází z tohoto postu, někde on-line setkali, jak se stalo aktuálně na našem FB zde, o jeho překopírování jako odpovědi. Děkujeme. 

 

"Zdravím, Hani, tady Linda z Vegan Fighteru. Dostala se ke mně tvoje silná slova, že "Vegan Fighter je podvod". Možná na úvod pro ostatní - s Hankou se osobně známe roky, já jsem spoluzakladatelka Vegan Fighter Linda Maruščáková.  Na úvod otázka, co tě vede k tomu nás takto "za klávesnicí" poškozovat a šířit veřejně takové nepravdy o organizaci, na jejíž akce přijímáte pozvání, usmíváme se na nich na sebe? Na podobná silná slova by bylo asi vhodné mít ověřené informace a pak být ready na fér, osobní diskuzi. Konkrétní argumenty tvoje sdělení neobsahuje a navíc ses mohla na cokoli zeptat kdykoliv osobně. 

Ač je to co píšeš tedy místy úsměvné - třeba že bychom na exhibicích nosili různá trička, "jak ti kdosi říkal". To nás pobavilo. :)  Ne, opravu na exhibicích nenosíme trička podle toho, kdo jí maso a kdo ne. U nás nikdo zvířata samozřejmě nejí.  Na tom je pouze vidět jak podobné komentáře jako ten tvůj, vytváří ničím nepodložené lži a historky.

Náš projekt je vědomě a celou dobu trvání otevřený ve spolupráci všem - od karnistů po raw vegany, z jednoho prostého důvodu: protože sektistický vegan přístup většinu lidí v důsledku odrazují. Proto ve VF máme různé aktivity:  od kampaně s našimi předními fightery, kteří podporují ochranu zvířat (např. v odmítání kožichů apod), ač jsou někteří karnisti a my jsme na to naopak hrdí, že se nám podařilo oslovit lidi jako oni, protože oni zase osloví část lidí, kterou vegani neosloví. To je běžná praxe všech větších organizací pracujících na dílčích kampaních s příklady známých osobností. A někteří mimochodem právě díky otevřené diskuzi už přešli z karnismu na vegetariánství nebo dokonce veganství a inspirovali mnoho dalších lidí.

Na exhibicích vystupujeme jako vegani a když uvádíš nepravdivé info, už to prosím nedělej. Tady jsou konkrétní lidé, co za VF na exhibicích vystupují: 

Linda Maruščáková - veganka; Jan Müller - vegan; Pavel Salčák - vegan; Marek Kočka - vegan; Alan Svoboda - vegan; Jakub Šrámek - vegan; Václav Schweidler - vegan; Magda Šormová - veganka; Pavel Barták - vegan; Martin Jurtík - vegan; Lucie Mlejnková - veganka; David Vedral - vegan; Filip Vedral - vegan;  Jan Tomeček - vegan.

Pokud máš nějaké další otázky k naší práci, přijď - opět tě rádi uvidíme, vše co tě bude zajímat osobně rádi probereme. Ale nešiř prosím podobné lži. Myslím, že to je pod úroveň, zejména lidí jako ty, kteří tvoří naši českou neziskovou scénu pro zvířata. 

Pro nás osobně je důležitý cíl: inspirovat lidi k veganství proto, aby neumírala zvířata. Vážíme si toho, cos pro ně doposud udělala i ty.

A protože jak jsem psala, z podobných důvodů nemám ráda takové neosobní diskuze na FB, nemám ani osobní profil. Pokud se se mnou budeš chtít spojit pro odpověď osobně, kontakt ještě určitě máš.

Přeji všem krásný den a díky za to, co děláte pro zvířata."


Zpět na Novinky