Příběh záchrany 60 týraných zvířat

Už poměrně dlouho jsme vám nepřinesli žádný příběh, na jehož konci stojí záchrana týraných zvířat a jejich nový, láskyplný domov. V uplynulých dnech se však jeden takový udál – a týkal se poměrně velkého množství zvířat, která v současné době už odpočívají v útulku pro týraná hospodářská zvířata Farm Sanctuary a dalších nových domovech.

Více jak 60 těžce fyzicky zanedbaných a týraných zvířat bylo v těchto dnech odebráno farmáři ve státě New York, který na svém pozemku mimo chov ovcí, krav a slepic provozoval také malá provizorní jatka.  Na špatné životní podmínky na této farmě bylo již několikrát upozorněno a výsledkem byl podnět k oficiálnímu vyšetřování.

Podmínky popsali záchranáři, kteří tuto práci dělají už roky, jako jedny z nejhorších, jaké kdy měli možnost vidět – zvířata byla silně podvyživená, dehydratovaná, neměla přístup k vodě ani potravě, živá zvířata musela žít mezi mrtvými. Některá z nich byla tak slabá, že se ani nemohla udržet na nohou. Provizorní, násilná jatka, která záchranáři v objektu objevili, jsou nyní stejně jako podmínky v chovu, předmětem vyšetřování US Department of Agriculture.

Zvířata jsou však nyní v bezpečí a pod lékařským dohledem, 7 krav a býčků žije nyní na pastvině v útulku a brzo budou převezeni do nových domovů k lidem, kteří si je adoptují. Další sympatizanti a některé další americké útulky pro týraná hospodářská zvířata a veganské farmy časem přichystají místo dalším.

Práce útulků pro tzv. hospodářská zvířata je velmi cenná, i když u nás není příliš známá. Pokud byste se o některých z nich chtěli dozvědět více, zde uvádíme rozcestník na několik z nich

Záběry zachráněných zvířat pak najdete níže a pokud byste se chtěli podívat, jak žijí v útulcích a na veganských farmách již dříve zachráněná zvířata, určitě se podívejte i na další dvě, notně pozitivnější videa :)

 

 

Zpět na Novinky