Nový impulz pro růst paží - série 10x10

Dnes vám přinášíme jeden tréninkový tip zaměřený zejména na růst paží. Pokud cvičíte v jednom tréninku klasické série cca třech druhů cviků na biceps nebo triceps, po nějakém čase zřejmě zjistíte určitou stagnaci. Pokud tedy chcete své svaly v pozitivním směru šokovat a dát jím nový impulz pro další růst, zkuste speciální série 10x10. Vyberte si jeden klíčový cvik k tréninku zvolené partie, konkrétně na biceps jsou to zdvihy buď s velkou činkou nebo s EZ činkou. Neprovádětje ovšem klasická tři opakávání po deseti, ale naordinujte si rovnou deset sérií po deseti opakováních. Doba odpočinku mezi jednotlivými sériemi by pak neměla překročit minutu a cvik provádějte cca ze sedmdesáti procenty svého maxima, které normálně zvednete. První tři série vám tak možná budou připadat poměrně snadné, ovšem od páté začnou vaše ruce pekelně pálit a při sedmé a osmé "poznají středověk", jak praví klasická hláška z jistého filmu. Pokud dokončíte všech deset sérií a zvládnete neprodlužovat dobu odpočinku mezi nimi přes minutu, zaznamenáte napumpování, které vaše ruce zřejmě ještě nepoznaly. Stejným systémem si pak k tréninku bicepsu přidejte ještě předloktí, opět s velkou činkou, ale držíte ji tentokrát nadhmatem. Celkem tedy na paže (biceps resp triceps + předloktí) absolvujete v poměrně krátkém čase 200 opakování s relativně vysokou váhu. Každopádně tyto supersérie 10x10, které se dají samozřejmě efektivně využít i na další svalové partie, doporučujeme spíše zkušenějším sportovcům - ideální jsou zejména v době, když už v klasických setech pozorujete určitou stagnaci. 

Po podobně náročném tréninku doporučujeme doplnění bílkovin například vegan proteinovým nápojem rozmixovaným s banánem a důkladnou regeneraci a odpočinek, který zajístí svalům obnovu a růst. 

A tady ještě pár fotek veganských bodybuilderů pro inspiraci, jakých výsledků lze kvalitním tréninkem a dobře poskládanou vegan stravou dosáhnout.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět na Novinky