Nárůst poptávky po rostlinné stravě - první vegetariánský McDonalds

Dalším příkladem celosvětového rozšiřování rostlinné stravy je naplánované otevření první vegetariánské pobočky McDonalds v Indii.  Před pár lety ještě téměř jako sci-fi znějící zpráva o plně vegetariánské nabídce jednoho z největších odběratelů zvířecího masa, a to většinou z nejlevnějších, a tedy pro zvířata nejkrutějších, chovů, se v současnosti stala skutečností. Pobočka v indickém Amritsaru by se měla otevřít počátkem příštího roku s tím, že další je plánována poblíž Kashmiru.

Podobné snahy jsou v různé míře patrné v poslední době i u dalších podobných subjektů a také dodavatelů masa, např. leader v dodávání masa z prasat do řetězců jako je právě McDonalds, Weinerschnitzel, ohlásil nedávno plány na odebírání masa pouze z chovů s volným výběhem, které znamenají pro prasata o něco lepší životní podmínky.

To, že podobné zprávy přináší už i subjekty typu McDonalds nebo Weinerschnitzel, kterým samozřejmě nezáleží na zvířatech, ale na co největších tržbách a ziscích, se stává důkazem jedné dobré zprávy.  A sice, že poptávka zákazníků po bezmasém a zdravém stravování do značné míry skutečně ovlivňuje nabídku i u podobných molochů - stejně jako tomu bylo v případě kosmetiky netestované na zvířatech, která je díky tomu v současnosti v EU už samozřejmostí. A proto se rozhodně vyplatí dál se dožadovat v restauracích a po obchodnících bezmasých a veganských jídel a produktů, protože je to v současnosti nejefektivnější cesta ke změně. 

 

 

Zpět na Novinky