Jak na vegan pizzu

Pizza sice není zrovna jídlo, které by se mělo objevovat ve sportovním jídelníčku nějak zvlášť často, nicméně chuťově se jedná o velice příjemnou záležitost a určitě by byla škoda ji z jídelníčku úplně vyloučit. Na první pohled se sice může zdát, že připravit pizzu, kde je významnou ingrediencí sýr, ve vegan verzi může být hodně obtížné, nicméně není to pravda a nachystat veganskou pizzu nepředstavuje dnes už žádný problém. Běžně k dostání je totiž už několik druhů veganského sýra, který se k přípravě pizzy velice hodí. Notoricky známý je třeba Tavenýr (k dostání zřejmě v každé Zdravé výživě), který je navíc cenově dosti příznivý - bochánek, který na pizzu stačí, stojí kolem dvaceti korun - a má i dobrou konzistenci a dá se dobře rozpéct. Relativně nedávno se pak na trhu objevil i další český veganský sýr a to Veganline, který je chuťově výborný a i jeho konzistence je dosti sympatická. Tento sýr se prodává i třeba s příchutí mozzarela, která se na pizzu velice hodí. Jedinou nevýhodou je jeho vyšší cena, balení cca 200 gramů stojí kolem šedesáti korun. K dostání je ve Zdravých výživách zatím zejména ve větších městech. 

Pokud tedy máte chuť na klasickou pizzu včetně "sýra" doporučujeme sáhnout po jednom z těchto dvou výrobků. Další příprava vegan pizzy je vícemeně totožná, jak u klasické - jen ingredience, kterými pizzu zdobíme, samozřejmě přizpůsobíme. Docílit se dá bez problémů i "masovější" pizzy, kdy na zdobení použijeme například některý z výrobků firmy Wheaty, jako jsou různé druhy vegan salámů apod. Nabídku najdete třeba tady: http://www.wheaty.info/de/   

Pokud byste chtěli vidět poměrně podrobný návod na výrobu vegan pizzy včetně těsta, najdete ho na tomto videu:

 

 

 

Jestli vás výroba vlastního těsta příliš nebaví, je možné zakoupit i hotový korpus - jen je třeba hlídat výrobce, kteří do něj nepřidávají vejce. Návod na vegan pizzu z hotového korusu od výborného veganského kuchaře Attily Hildmana najdete na tomto videu. Také se zde můžete inspirovat ingrediencemi, které se na vegan pizzu hodí. 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZCk98ZJ_utU 

 

 

 

Co se týče surovin, které byste neměli opomenout, pokud chcete, aby vaše pizza byla nejen dobrá, ale max zdravá, určitě by tam neměla chybět brokolice skrz obsah vápníku, výborné kvůli vysokému obsahu bílkovin jsou sušené houby, dále špenát, paprika, samozřejmě rajčata, kukuřice, čerstvé bylinky jako bazalka a další dle fantazie. 

Přejeme dobrou chuť! 

 

 


Zpět na Novinky