Díky veganství jsme ještě silnější, říkají Barny du Plessis a Josie Keck

Jak jsme již informovali, jeden z nejlepších bodybuilderů světa, vítěz soutěže Mr. Univerze, Barny do Plessis se rozhodl zejména z etických důvodů stravovat vegansky. Ke stejnému kroky přistoupila i jeho partnerka Josie (nejsilnější žena Británie roku 2010). Barny přitom vyrůstal jako vegetarián, ale kvůli mýtům v bodybuildingu, které dříve panovaly, se poté stravoval konvenčně. Nyní, ve svých čtyřiceti letech, se však cítí jako vegan v nejlepší formě svého života - jak sám říká, má tolik síly a energie, jak nikdy před tím. Více informací a svých zkušenostech s vegan stravou a postoji ke zvířatům poskytnul nyní britskému deníku Metro. Přinášíme nejzajímavější pasáže rozhovoru s ním a jeho partnerkou, rovněž špičkovou bodybuilderkou a vegankou, Josie Keck:

 

 

 

"S Josie milujeme zvířata, vždy to tak bylo, nikdo bychom je sami nemohli zabít nebo jim ublížit. Tak proč jsme je pod vlivem různých mýtů jedli? Věděli jsme, že to není v pořádku, že je to pokrytecké… Jsme šťastní, že jsme našli sílu z toho soukolí vystoupit a začít žít v souladu s našimi hodnotami." 

 

"Od narození až do svých osmnácti let jsem byl vegetarián, pak jsem ale podlehl mýtům, které v té době v bodybuildingu panovaly. Nicméně s konzumací některých druhů masa jsem se nikdy nesmířil. Během svých studií jsem se třeba setkal s tím, jak vypadají velkochovy prasat, byl jsem z toho zoufalý a jejich maso prostě nemohl pozřít. Všechny ty vzpomínky se mi vybavily, takže přechod na veganství pro mě byl pak snadný, věděl jsem, že nechci zvířatům ubližovat, že chci žít ekologicky a ohleduplně."

 

"Jako vegan mám tolik síly, jako nikdy před tím. Mám méně tuku, víc svalové hmoty a hlavně mnohem víc energie a vytrvalosti do náročných tréninků. A vynikající pocit, žádné deprese a únavu, co mě dřív hodně trápilo." 

 

 

 

"S Josie chceme stát na straně všech zvířat, bojovat za ně a lepší životní prostředí. Chceme ukázat, že můžeme být zdraví, šťastní a žít úspěšný život bez vykořisťování nevinných tvorů."

 

"Pokud existuje něco, co si z mého příběhu může vzít každý, tak že se nemusíte podílet na utrpení a masovém vraždění zvířat, která nám nijak neublížila. A přitom můžete být v takové formě a kondici, jako nikdy dřív."

 

 

 

A jak vypadá sportovní jídelníček Barnyho během přípravy?

 

 

První jídlo: Veganský proteinový koktejl s banány

Dopolední jídlo: Rýžové vločky s oříšky a semínky, lněný olej, směs superfood, vegan protein

Oběd: Veganská alternativa masa (Tempeh, seitan apod), hnědý rýže basmati, směs luštěnin - čočka, fazole, cizrna

Svačina: Luštěniny s rýží

Před odpoledním tréninkem: Kokosový olej, smoothie, červená řepa

Po tréninku: Vegan protein s banánem

Na noc: vegan protein

Zpět na Novinky