Co se skrývá za mlékem

V náhledu článku můžete vidět poněkud znepokojivý obrázek, co všechno přijde některým lidem zábavné a u čeho se rádi vyfotí. A komu by nedocházelo, copak se na fotce vlastně odehrává, tak jde o umělé oplodňování krav, bez kterého by v dnešní podobě velkochovů nebyla možná produkce mléka. Kráva totiž, stejně jako jiní savci, produkuje mateřské mléko pro svá mláďata.

 

 

 

Aby je mohli pít lidé, musí být krávy permanentně uměle oplodňovány a když porodí mládě, které by, stejně jako u člověka, přírozeně pilo její mateřské mléko, je jim odebíráno (a většinou skončí jako "telecí maso", popřípadě zamíří do další produkce mléka, pokud se jedná o samici). Krávu je pak možné dojit pro jiný živočišný druh, který sice kravské mléko vůbec nepotřebuje, ale chutná mu - tedy pro člověka. Když se pak po několika měsících začně objem dojeného mléka snižovat (stejně jako u lidí nebo jiných savců), následuje pro krávy další podobný zážitek, jak na fotce…

 

 

To se v jejich životě ještě několikrát zopakuje, včetně odebírání čerstvě narozených mláďat, ke kterým mají, stejně jako jiné matky, velmi silný vztah - a pak už jen cesta na ta samá jatka, kde končí krávy chované na maso. Bylo by určitě zajímavé sledovat, kolik lidí by si koupilo mléko s obalem s touto mnohem pravdivější fotkou, než z pohledu zvířat maximálně cynickým záběrem, kde se kráva tulí k telátku (tento vizuál používa například Mléko Tatra), které je dojnicím ve skutečnosti po porodu odebráno a nikdy se s ním už neshledá. 

Informace o často mnohem zdravějších rostlinných alternativách mléka najdete zde:

http://www.vegan-fighter.com/vyziva/mandlove-mleko-vyborna-alternativa-ke-kravskemu-mleku.html

Informace o vápníku v mléce a rostlinných zdrojích:

http://www.vegan-fighter.com/vyziva/vapnik-ve-veganske-strave.html

Další informace k produkci mléka:

http://www.vegan-fighter.com/clanky/pro-koho-je-mleko.html

Pohled z druhé strany, od člověka, který se inseminací krav živí:

http://www.vegan-fighter.com/z-druhe-strany/rozhovor-s-inseminatorem-zdenkem-volfem.html

 

Díky všem, kteří se rozhodnou svými penězi podobné chování ke zvířatům nepodporovat. 

Zpět na Novinky