7 důvodů, proč vede veganství k lepšímu sexu

V poslední době se stále více diskutuje o tom, že vegani a veganky mají lepšé sexuální život, a že tedy veganství přispívá i tímto benefitem :) Co stojí reálně za těmito názory, se dozvíte v následujícím "sedmeru":

 

1. Více sexuální energie - studie ukazují, že většina veganských potravin obsahuje látky (např. zinek, fytoestrogeny) zvyšující sexuální energii u mužů i žen: fíky, avokádo, mandle, celer, soja a další
.

 

2. Více celkové energie - studie také ukazují, že vegani a veganky jsou celkově výrazně aktivnější a cítí se vitálnější. Podle výsledků se to odráží také v ložnici. 


 

3. Lepší vůně a chuť - veganství také mění chemismus těla a celková vůně a chuť je sladší. Lidé stravující se rostlinně v sobě také nemají některé zapáchající prvky a sloučeniny z trávení a masa (čpavek apod.).


 

4. Zářivější pleť a vlasy, hezčí postava - díky složení stravy mají také vegané a veganky kvalitnější vlasy a pleť a netrpí obezitou, což se odráží na subjektivně vnímané atraktivitě pro ostatní.

 


5. Větší množství přirozených lubrikantů - vyšší obsah vody ve veganské stravě také vede k větší celkové hydrataci těla, i té potřebné pro sex
.

 

6. Rychlejší proudění krve - vegansky se stravující lidé mají podle studií zdravější kardivaskulární systém, což se odráží na větším počtu orgasmů u žen a stavu penisu u mužů
.

 

7. Kompatibilnější partnerství - jedním z nejdůležitějších důvodů je ale podle níže uvedených zdrojů také to, že vegani a veganky si také díky tomu, že jsou nuceni si oproti běžné populaci více stát za svými názory a uvědomovat si, jací jsou, lépe hledají sobě odpovídajícího partnera. Bližší partnerství a vzájemná kompatibilita se pak výrazně odráží i v sexu.  

 

http://www.mindbodygreen.com/0-5590/5-Reasons-Why-Vegans-Have-Better-Sex.html

http://roogirl.com/10-sexual-benefits-of-going-vegan/

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/286088-vegetariani-maji-lepsi-sexualni-zivot.html

Zpět na Novinky