Tipy na vegan grilování

Léto je optimální doba pro lahůdky na grilu a tak vám přinášíme pár tipů na veganské pochoutky, které si můžete nad ohněm připravit. Kromě Wheaty párečků, které zatím ve zdravých výživách nejsou bohužel běžně k dostání (sehnat se dají jen v síti Bionatur), seženete všechny suroviny naprosto bez problémů. U většiny z nich platí (stejně jako u masa), že rozhodně nezaškodí je dopředu naložit. 

 

 

 

Tofu špízy

Příprava těchto špízů je stejná jako u klasických, tofu se na špejli proloží zeleninou, popřípadě se dají nachystat i bez ní a pak je vhodné grilované tofu namáčet do nějaké omáčky: například sojové majonézy, nejlépe ještě dochucené o hořticí a nadrobno nakrájenou zeleninu - cibulí, nakládanou paprikou, okurkou, cherry rajčátky… Tofu je vhodné používat už v nějaké úpravě, například marinované nebo uzené, pokud se chystáte grilovat čisté tofu, je dobré si ho dopředu naložit do směsi koření a omáček. 

 

 

 

Robi burger v marinádě

Robi je konzistencí od klasického masa takřka k nerozeznání a kromě skvělých nutričních vlastností (žádný tuk ani cholesterol, vysoký podíl bílkovin) nabízí i skvělou chuť. Marinádu je nejlepší připravit ze sojové omáčky, olivového oleje, nějaké pikantní rajčatové omáčky (například z čertovské nebo cikánské - obě jsou běžně k dostání i v supermarketech), chilli omáčky, cibule a dalšího koření dle fantazie a možností. Grilování je rovněž totožné jak u klasického masa a robi se dá buď nachystat v housce jako klasický hamburger (doporučujeme nešetřit čerstvou zeleninou) nebo opět třeba se zeleninovým salátem na talíři jako steak. Chuťově i vizuálně se jedná o opravdovou pochoutku. 

 

 

 

 

Grilovaný lilek s paprikou

Lilek je na grilování skrz svoji strukturu velice vhodný a i chutově je výborný. Opět je dobré nešetřit marinádou na potření a kořením. Na ozdobení se pak používá paprika - nejlepe rovněž grilovaná - , popřípadě další zelenina. 

 

 

 

Špízy z Wheaty párečků

Wheaty párečky jsou opravdová lahůdka (bohužel u nás jsou poměrně drahé a méně dostupné) a dají se připravit jako klasické špízy se zeleninou, zejména okurkami, paprikou a cibulí. Pokud byste je nemohli sehnat, dají se nahradit i jinými rostlinnými párky, například chilli párky od firmy Kalma, které mají také velice sympatickou konzistenci i chuť a jsou k dostání ve většině zdravých výživ. 

 

 

Picture: Wheaty 

 

Grilované kukuřičky

Klasy kukuřice si o grilování přímo říkají a určitě si na nich pochutnáte i očima. Je dobré v jejich případě nešetřit solí (i když obecně se solení moc nedoporučuje), jelikož se jejich chuť ještě zvýrazní. Určitě je dobré je potřít i nějakou rostlinnou náhražkou klasického másla, výběr je v téhle oblasti hodně široký. Kukuřičné klasy jsou velice oblíbené i mezi dětmi, takže tímto jídlem rozhodně uděláte radost i přítomným ratolestem - pro ně ale samozřejmě solení omezte. 

 

 


Zpět na Články