Neokoukané vegan bramborové saláty

K Vánocům neodmyslitelně patří bramborový salát a to je pochoutka, která ve vegan verzi jde připravit naprosto skvěle a navíc, na rozdíl od jeho majonezových a vajíčkových nevegan kolegů, i velice zdravě. Veganský bramborový salát jde udělat v nespočetně variantách, od klasické, kde se jen obyčejná majonéza nahradí za takřka neroznatelnou sojanézu a vajíčka se buď vypustí úplně, nebo jdou nahradit např. kousky tofu, přes různé kreativnější varianty, které najdete níže. Jako velice příjemný bonus vegan bramborového salátu je i to, že rozhodně není taková tuková a cholesterolová bombička jako klasický, u kterého vajíčka a hlavně majonéza dělají čáru přes rozpočet všem hubnoucím a zdravotním předsevzetím. O etických otázkách "výroby" vajec ani nemluvě… Pokud byste tedy zatoužili po několika typech na méně okoukané vegan verze bramborového salátu, nechte se inspirovat:

 

Bramborový salát s ředkvičkami

I když je určitě lepší konzumovat ředkvičky v období, kdy rostou běžně na zahrádkách, i teď se dají sehnat a pro lehkou verzi bramborového salátu se skvěle hodí. Na ozdobení je pak vhodné použít bazalku, která se dá pěstovat bez problémů celoročně v truhlíku doma za oknem.

 

 

 

Bramborový salát s rajčátky

Opět velice light verze, bez použití sojové majonézy. Je vhodné pro ni sehnat několik druhů rajčátek různých barev, díky kterým vypadá hodně pěkně. Na zalití se pak používá olivový olej, pokud možno co nejkvalitnější.

 

 

 

Brambororý salát s olivami

V českých končinách mírně netradičnější verze, která však chuťově může velice příjemně překvapit - hlavně samozřejmě milovníky oliv. Kromě nich je vhodné nešetřit ani s bazalkou.

 

 

 

Bramborový salát se sojanézou a grilovanou paprikou

Varianta, ve které je možné podávat brambory i se slupkou, což mnohým ušetří jejich dosti nezáživné loupání. Papriku je vhodné do salátu dát grilovanou na tenké kousky a na ozdobení se používá petrželka. Pokud někdo má otrlejší chuťové buňky, jde tato verze udělat i s chilli papričkami. 

 

 

 

Bramborový salát s koprem 

Chuťově výborná verze, která je navíc velice snadná na přípravu. Kopr je možné použít i zmrazený. Na zalití se opět používá sojanéza. 

 

 

 

Brambornový salát s pažitkou 

Opět na přípravu velice jednoduchá verze, která ale také nezklame. Pažitku je nejlepší přidat opět vypěstovanou doma v truhlíku, kde se jí celoročně dobře daří. Velice chutná je tato verze se sojovou tatarkou. 

 

 

 

Bramborový salát s liškami 

A na závěr jedna speciální verze pro skuteční labužníky - na zvýraznění chuti salátu se přidají lišky (možno použít i jiné houbičky, např. klouzky). Ideální jsou samozřejmě čerstvé, ale to asi není moc reálné, takže jdou velice dobře využít i zavařené. Chuťově i vzhledem určitě nezklame. 

 
 
Zpět na Články