Výzkum potvrzuje, že veganství pomáhá udržovat štíhlou postavu

Veganství vede ke štíhlé (a v případě cvičení i vypracované) postavě - fakt, dobře známý vegansky se stravujícím lidem, na který se náš projekt také snaží dlouhodobě upozorňovat, se nyní potvrzuje další ze série studií provedené tentokrát na téma Veganství a obezita.

Po studiích zabývajících se např. pozitivním vztahem veganské stravy a léčby cukrovky, které byly uskutečněny částečně i v ČR, vztahem tučné stravy s obsahem masa ve vztahu k Alzheimerově onemocnění či po důkazech o pozitivním vlivu rostlinné stravy na zpomalení průběhu některých druhů rakovinového bujení, je tato studie další v řadě výstupů týkajících se zdravotní prospěšnosti veganství.

V aktuální studii prestižního The Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics bylo na vzorku téměř 500 žen v dlouhodobém výzkumu prokázáno, že dlouhotrvající úbytek váhy je spojen se změnou struktury jídelníčku směrem k rostlinné stravě. Respondentky, které se po dobu 4 let stravovaly nejen s nejmenším podílem sladkostí a podobných druhů potravin obecně známých svým vlivem na přibírání hmotnosti, ale které minimalizovaly zároveň i příjem masa a mléčných výrobků, dosáhly největší, stabilní úbytek hmotnosti. Nejlépe si dokonce vedly ženy, které měly do jídelníčku zařazen největší podíl syrových potravin s obsahem vlákniny, jako je čerstvé ovoce a zelenina – zdá se tedy, že raw vegani a veganky jsou na tom v otázce štíhlé postavy opravdu nejlépe.

Obezita není jen otázkou vzhledu a vnitřního dobrého pocitu, je zároveň také jedním z nejčastějších problémů způsobujících další civilizační onemocnění, jako je např. zmiňovaná cukrovka a další. 

Pokud se tedy ještě nestravujete vegansky, určitě si svůj jídelníček alespoň upravte tímto směrem - vaše tělo to jistě ocení a i vy budete mít ze své štíhlejší linie dobrý pocit.  

Pro inspiraci doporučujeme následující obrázky, případně další v naší sekci Vegan Gallery

 

 

 

 

 

 

Zpět na Novinky