Veggie Náplavka LIFE s rekordní návštěvností - děkujeme

Máme za sebou další, už šesté, pokračování Veggie náplavky. Jsme moc rádi, že se tato náplavka, symbolicky nazvaná life, tak vydařila. Je pro nás skvělý pocit vidět neuvěřitelně zaplněné vltavské nábřeží. Pro nás je to jasný důkaz, na jak obrovském vzestupu je životní styl respektující zvířata a přírodu. 

Návštěvnost byla tentokrát opravdu extrémní, sešlo se nás podle prvních odhadů kolem 9-10 tisíc. Na jedné straně je to pro nás oceněním našeho obrovského úsilí - akci organizujeme čistě vlastními silami, bez zázemí produkčních agentur. Na druhé je to pro nás samozřejmě i výzva. Chceme se dále zlepšovat a jsme rádi za konstruktivní připomínky, které se nesou v racionálním duchu - a také vaše konkrétní návrhy pro zlepšení. Chceme se zlepšovat společně. 

Pokud nás tato Veggie náplavka v něčem utvrdila, tak v tom, jak je důležité reálně věci dělat a stát si za nimi, nežít svůj život jen "virtuálně". V nešní době je snadné zaútočit na někoho pod rouškou netové anonymity, být negativní z vlastních, osobních důvodů, bez snahy věci skutečně zlepšovat. I proto vás opakovaně na našich akcích prosíme, abyste vše s námi řešili na místě. Budeme rádi jak za pozitivní projevy, tak i podněty k tomu, co vás trápí. Rádi vše řešíme na místě ihned. :-)  Jsme rádi, pokud se u nás cítíte dobře. 
I proto se nově na Veggie náplavce objevila zóna osobnostní rozvoj, a i proto spouštíme projekt nebudhejter.cz, kde se virtuální vs. osobní komunikaci budeme dál věnovat. A budeme se snažit inspirovat k tomu, aby se virtuální komunikace co nejvíce přiblížila k tomu, jak si myslíme, že by se mělo jednat i osobně - tedy s respektem, který k bojovým sportům neodmyslitelně patří. 

K tomu, co na náplavce zlepšovat a vašim připomínkám: nejčastěji pozitivní i negativní komenty na množství lidí jsou za nás logicky dobrá zpráva. :-) Ale respektujeme i vaše ohlasy na pohodlí a zamyslíme se nad tím, jak vše do budoucna řešit - ať s ohledem na rozšíření nebo na nové místo, jak někteří navrhujete. Jen pro vaše info, na Náplavce pronajímáme nyní největší možný prostor a jeho genius loci se nám pro naši akci líbí. 
Ohledně odpadu jsme od prvního ročníku přijali řadu opatření, která nás dosud posunula tam, kde jsme. Prodejci mají od nás doporučené kompostovatelné nádobí (pro příští ročník uvažujeme o 100% nutnosti ho mít), nápoje nabízíme už pouze centrálně do vratných kelímků, návštěvníky vyzýváme k nošení vlastního nádobí, zkoušeli jsme i nabízení dřevěných příborů. Náš neustále pracující team skvělých Kuchařek bez domova, které pro vás plochu celý den uklízí, vysypává malé koše a vše třídí (moc děkujeme!), bohužel neovlivní to, pokud někteří návštěvníci neodkládají odpad tam, kam patří. Do malých i velkých nádob na tříděný odpad, které každý ročník navyšujeme a vždy je označujeme názvy i soupisem toho, co do nich patří. Proto chceme v tomto směru požádat i vás o spolupráci a poděkovat všem těm, kteří tak činí. Pokud máte stále dojem, že malých košů je málo, navýšíme je tedy pro příště ještě více, není problém. :-)

Velké díky za nás patří vám všem, kteří jste přišli dobře naladění, udělali skvělou atmosféru během celého dne, kteří jste ochutnávali, inspirovali sebe i ostatní... protože to je hlavní smysl Veggie náplavky - ukázat, že to jde i jinak. Že je v dnešní době zbytečné, aby se lidé chovali tak nesmyslně krutě ke zvířatům, jak se děje za zdmi velkochovů, v transportech a na jatkách. Díky moc!

A nesmírně nás těší váš obrovský zájem a odhodlání jít jinou cestou. zpětně to nabíjí i nás - zcela zaplněná Veggie náplavka je pro nás, kteří se v téhle oblasti pohybujeme už často desítky let, jako splněný sen. Děkujeme 
 
 
Zpět na Novinky