Veganství je pro zdraví a sport nejlepší cesta, říká triatlonista Brendan Brazier

Brendan Brazier je vynikající kanadský ultramaratonec (vyhrál dva národní šampionáty v ultramaratonu), tritlonista a dlouholetý vegan. Právě zvýšení sportovní výkonnosti bylo pro Brendana zpočátku hlavní motivací k tomu, změnit jídelníček směrem k rostliným zdrojům. "V 15ti letech jsem se rozhodl, že budu profesionálním triatlonistou a pochopil jsem, že abych tento sport mohl dělat na nejvyšší úrovni, musím najít i optimální jídelníček pro takový výdej energie," říká Brendan, který již na střední škole podrobně studoval různévýživové směry a dnes patří k nejvýznamější nutričním specialistům a přednáší na několika vysokých školách. "Podrobným studiem a množstvím vlastních experimentů jsem zjistil, že pro regeneraci, vytrvalost i sílu je nejvhodnější čistě rostliná strava v co nejpřirozenější podobě."  

 

 

Jak pozitivně veganský jídelníček působí, se Brendan přesvědčil v mnoha závodech, kdy se záhy zařadil do špičky mezi kanadskými triatlonisty a ultramaratonci a odnesl si několik titulů. K zpočátku čistě zdravotním důvodům pro veganství se postupně přidávaly i enviromentální a etické. "Sám na sobě jsem viděl, jak přínosný je příklon k veganství pro naše zdraví - a navíc je to prospěšné pro životní prostředí a hlavně zvířata; tak proč prostě touto cestou nejít?" říká Brendan.

 

 

 

Brendan Braizer se věnuje i psaní knih zaměřených na rostlinnou stravu, které se pravidelně umísťují mezi bestsellery, což ukazuje, stejně jako v případě například Scotta Jureka nebo Riche Rolla  obrovský nárůst zájmu o tématiku zdravého a etického životního stylu. A jedna z jeho zásadních knih Vegan v kondici (v originále Thrive) by měla vyjít v dohledné době i v českém překladu, v nakladatelství Mladá fronta, které přineslo již obdobné tituly právě od Jureka a Rolla. Recenzi této knihy záhy po vyjití samozřejmě najdete i na našem webu.

Zpět na Novinky