Thanksgiving, tentokrát pro krocany

Netradiční večeři na americký den díkůvzdání uspořádal útulek pro hospodářská zvířata Farm Sanctuary. Krocani, klasický pokrm tohoto svátku, zde byli tentokrát v roli hostů a pochutnávali si na bohaté tabuli, po níž si užívali náklonnost a vlídné zacházení stovek příchozích lidských hostů i hry s dětmi. 

Tradice, kterou již 20 let Farm Sanctuary upozorňuje na ohromná množství krocanů každoročně krutě zabíjených pro sváteční stůl, se tento rok objevila i v televizním vysílání.

Spoluzakladatel Farm Sanctuary Gene Baur k tomu říká: “Svátek Thanksgiving je o tom uvědomovat si svou vděčnost. Proto jsme přišli s odlišným způsobem oslav, kde jsou čestnými hosty krocani.” 

A ti jsou, podle slov managerky útulku Alexandry Caswell velmi vřelá, milující a emoční zvířata: “Velmi rádi se tulí a mazlí.”

Farm Sanctuary nabízí i zajímavá, alternativní menu pro sváteční stůl – v angličtině se můžete podívat na některá z nich zdeNahradit jimi, samozřejmě, můžete i o něco později českého kapra, pokud by na něj snad někdo ještě měl chuť. 

 

Zpět na Novinky