Počet veganů v Číně dosáhl 50 milionů

K západním zemím, kde se rychle zvyšuje počet vegansky se stravujících lidí, se už před nějakou dobou přidala také Čína, jak jsme informovali asi před rokem. 

 

Nyní se odhady počtu místních lidí, kteří se stravují eticky a žijí ke zvířatům ohleduplným životním stylem zvedl na 4-5 %, což je asi 50 milionů. 

 

Long Kuan, čínská celebrita, která stála při zrodu místního hnutí za ochranu zvířat, k tomu říká: " Nová generace je více ohleduplná k životnímu prostředí i k tomu, aby se zvířata měla dobře. Se stále se zvyšující nabídkou rostlinných alternativ od veganských pizz po alternativy k rybám je přechod na veganství u nás stále jednodušší." 

 

Zdá se, že čínská populace přechází na veganství mnohem častěji kvůli environmentálním dopadům konzumace masa, než jak je zvykem v našich zemích. Vzhledem k vysoké míře znečištění životního prostředí si místní lidé více uvědomují to, jak k negativním dopadům přispívají právě chovy zvířat. Podle zpráv OSN z posledních let se negativní vliv blíží již vlivu celosvětové dopravy. 

 

 


Zpět na Novinky