MMA zápasník Bruno Carvalho o přínosech veganství nejen pro sport

Bruno Carvalho je vynikající MMA fighter původem z Brazílie, který momentálně žije a trénuje ve Švédsku, kde vede i gym zaměřený na brazilské jiu jitsu a MMA. Bruno má za sebou v ringu i ultimátní kleci mnoho úspěchů (je například světovým šampionem organizace WFC) a nedávno poskytl rozhovor veganskému webu The Discerning Brute, kde mluví o svých důvodech k přechodu na veganský životní styl. Některé jeho odpovědi, názory a zkušenosti vám přinášíme.

 

"Kromě tréninku bojových umění jsem se vždy hodně vzdělával, četl jsem spoustu knih o výživě a veganském životním stylu, včetně názorů mnoha sportovců. A právě od nich a z jejich příkladů se můžeme vžy učit." 


"MMA je často hodně maskulinní oblast a ne pro každého je péče o zvířata spojená s mužským světem. Takže jsem si i já vyslechl spoustu vtipů a otázek - o to pozitivnější pro mě ale bylo, když jsem mohl ukázat realitu. Vtipy na tohle téma mi nevadí a naopak mě o to víc baví ukazovat, jak jsou některé předsudky špatně." 

 

 


"Miluji tvrdé tréninky a i to je jeden z důvodů, proč jsem se stal veganem. Dává mi to možnost rychleji se zotavovat a trénovat tvrději. Je to vynikající styl stravování při velké zátěži."


"Jsem milovník zvířat a viděl jsem hodně videí a filmů o situaci zvířat,takže prostě už nemohu dál přispívat k násilí, kterého se na zvířatech dopouštíme. Měli bychom respektovat všechny druhy života."


"Z veganských jídel mi velice vyhovuje thajská kuchyně. Ale nejlepší veganské jídlo na mě čeká stejně vždy doma." 

 

 

 

 

 

Zpět na Novinky