Mindy Collette radí začínajícím veganům a vegankám

Mindy Collette je velice zkušená závodnice, která se věnuje zejména fitness a je i dlouholetou vegankou. Zpočátku byly její důvody k přechodu na veganství zejména zdravotní a skrz sportovní výkonnost, ale postupně se k nim přidaly i etické. Mindy v těchto dnech rozjela vlastní stránku http://mindyvegan.com/ , kde propaguje životní styl ohleduplný ke zvířatům. A vzhledem ke svým zkušenostem nabízí i rady začínajícím veganům a vegankám. Tady jich několik najdete:

 

 

 

"Moje první doporučení pro lidi, kteří s veganstvím chtějí začít, ale neví, jak na to, by bylo odstranit ze svého jídelníčku napřed jednu věc živočišného původu, jako jsou například vejce nebo mléko. Tím jsem začala já a neustále jsem se vzdělávala, hledala alternativy i produkty, které mě chuťově vyhovovaly. Postupně si zvyknete a zjistíte, že to není v dnešní době ani nic složitého. A můžete přejít k dalším potravinám."

 

 

 

 

"Hledejte a vstřebávejte neustále maximum informací, jak na internetu, tak v literatuře. Dnes už existuje spousta odborných a výborných studií o vegan stravě, např. China Study, kde najdete fundované odpovědi na všechny vaše otázky. To stejné na YouTube, kde jsou ke shlédnutí mraky filmů a videí s tipy pro vegany, receptů apod. Neustálé vzdělávání se je základ, bez kterého se neobejdete." 

 

 

 

 

"Přemýšlejte nad násilím páchaným na zvířatech, nad tím, co vy sami můžete udělat pro lepší životní prostředí. A nad tím, jak můžete být zdravější. Pokud si tyto otázky začnete pokládat a přemýšlet nad nimi, odpovědi přijdou samy.." 

 

 

 

 

Zpět na Novinky