Mike Tyson o veganství

Mike Tyson je značně kontroverzní osobnost, která je nicméně pro hodně lidí věnujících se plnokontaktním bojovým sportům inspirativní. Od divokého rváče, který kromě knockoutování protivníků neváhal ani kousnout soupeře do ucha (slavný zápas s Edwardem Holyfieldem) a sbírka jeho výtržností a excesů by zabrala několik článků, se změnil v přemýšlivého člověka bilancujícího svůj divoký život. Mike měl po ukončení své profesionální kariéry velké problémy s nadváhou (vážil kolem 150ti kilogramů) a poté, co mu nešťastně zemřela malá dcerka, se rozhodl svůj život radikálně změnit. Jednou z těchto změn byl i přechod k veganství, které vychází ze silného vztahu Mikea ke zvířatům - už jeho první boxerský duel na ulici v Bronxu proběhl kvůli tomu, že parta chlapců ubližovala holubům, které chovala Mikeova rodina. Mike se v poslední době opět dostal do formy, výrazně zhubnul na původní váhu kolem sto kilogramů a opět začal trénovat. O své divoké životní cestě mluví v různých rozhovorech hodně upřímně a tady je pár jeho výroků, kterými hodnotí své veganství:

 

"Užívám si ty výbuchy energie. Nevím, jak dlouho budou trvat, ale jsou jako exploze. Cítím se jako vegan tak silný."

 

A takhle odpověděl Mike na otázku televize FOX news, v čem vidí duchovní rozdíl po přechodu na veganství: "Je to pro mě neuvěřitelné probuzení, přál bych si, abych se narodil takhle. Možná bych celá ta léta tak nebláznil." 

 

A tohle je Mikeův pohled na jeho současné životní priority: "Nechci už ve svém životě prožívat žádná dramata a výstřelky, je pro mě důležité najít hlavně harmonii a pokoru, bez ní život nemá smysl. A pokora je i to, jak se teď stravuji. A přitom jsem silnější, než kdy dřív."

 
 

Zpět na Novinky