Lidská hora Mike a jeho cesta k veganství

Velice silný příběh se skrývá za Mike Crockettem, nazývaným "Lidská Hora", který se poté, kdy se po obrovských zdravotních problémech a těžké nadváze (bezmála 300 kilogramů) pokusil o sebevraždu, rozhodl od základu změnit svůj život. Mike, který žil jako spousta jeho vrstevníků v Americe a bojoval s těžkými zdravotními problémy plynoucími z nezdravého životního stylu a silné obezity, je v současnosti jedním z nejvýrazných propagátorů soucitného vztahu ke zvířatům a na veganské stravě se snaží dostat do formy a zhubnout - zatím se mu to podařilo o několik desítek kilogramů a jak říká, "každý den se cítí lépe."

 

 

 

Prvním Mikeovým krokem po neúspěšném pokusu o sebevraždu v roce 2008 bylo, že začal aktivně sportovat a zápasit. Jeho kariéru v bojových sportech ovšem narušilo zranění krku, takže se místo zápasu zaměřil na posilování a stal se úspěšným strongmanem. Seznámil se s novými lidmi a mimo jiné i s dívkou, která mu otevřela téma vztahu ke zvířatům a soucitu s nimi. A k šoku svých přátel, kteří se o tyto věci absolutně nezajímali, přešel Mike na vegetariánství. Vegetariánem byl asi rok, když cítil, že se chce posunout dál a stal se veganem. V té době už aktivně trénoval na strongmanské soutěže a na soutěže v páce, kde začal sklízet první úspěchy. Momentálně se intenzivně silově připravuje, že jako první muž na světě zvedne jednou rukou na bicepsový zdvih speciální činku se silnou rukojetí s váhou 300 liber (cca 140 kilogramů). "Doufám, že se mi to podaří a přinesu do povědomí ostatních atletů, jakých neuvěřitelných výkonů a síly jde dosáhnout na soucitné, veganské stravě," uvádí Mike. 

V poslední době se Mikemu kromě strongmanských úspěchů podařil i další sen a otevřel si vlastní posilovnu, jejíž filosofie je, jak říká: "žádné kudrlinky, ale čistý hardcore." Jezdí k němu trénovat velké množství veganských atletů, měsíc přípravy u něj strávil například Robert Cheeky  z serveru Vegan bodybuilding. 

Pozitivní zprávy přináší Mikeovi i lékaři, kteří sledují jeho zdravotní stav a hubnutí. Se změnou jídelníčku a ztrátou kilogramů se daří Mikeovi bojovat s diabetem 2, který se svou tloušťku přivodil a s vysokou hladinou cholesterolu. 

Mike se ovšem nevěnuje jen posilování a propagaci veganské stravy (momentálně chystá sérii přednášek po USA), ale i hudbě - hraje v metalové kapele RAZR 13

 

 

 

Za nás nezbývá než Mikeovi popřát, aby na své cestě vytrval a podařilo se mu splnit si i další sny. Jeho příběh totiž může být pro mnohé lidi velkou inspirací, zejména pokud se mu dodaří na veganské stravě jako prvnímu člověku jeho silový výkon s 300 librovou činkou, na který se nyní připravuje. 

 

Další informace o Mikeovi můžete zjistit třeba v tomto rozhovoru. 

 

 

 

Mikeovy stránky pak najdete tady: http://bigbaldmike.com/

 

Zpět na Novinky