Jim Morris - v 75ti letech ve špičkové formě

Jim Morris je americký bodybuilder, který se pyšní mnoha tituly a vítězstvími na různých soutěžích (celkem jich má bezmála dvacet) a i ve svých 75ti letech ohromuje neuvěřitelnou formou. Bez masa se Jim stravuje bezmála třicet let a posledních 13 let i vegansky. A zde si můžete přečíst několik jeho zajímavých zkušeností s veganskou stravou.

 

"Během mé sportovní kariéry mě, když jsem ještě jedl maso, provázelo mnoho zdravotních problémů. Konzultoval jsem je s lékaři a dělal si vlastní výzkum a jako jednoznačně nejlepší řešení mi přišlo eliminovat ze svého jídelníčku maso a později i další živočišné produkty. I ve vysokém věku jsem díky tomu ve skvělé kondici."


"Po zdravotní stránce mě hodně změnila kniha Čínská studie, která jasně a vědecky dokládá přínosnost dobře poskládané veganské stravy pro organismus. Stala se do určité míry mou Biblí."


"Mým nejoblíbenějším zdrojem kvalitních bílkovin jsou všechny možné druhy ořechů. Miluji i nezpracované potraviny, čerstvé ovoce a zeleninu. Čím méně je strava upravovaná a je čím méně látek je do ní přidáno, tím lépe."

 

 


"Je důležité umět převzít v maximální míře zodpovědnost za svůj život a za to, co děláme. Sem patří vztah ke svému draví i ke zvířatům. Západní civilizace je hodně postavená na tom, že její kultura jde naopak proti zdraví, je zde spousta reklamních lákadel k nezdravým potravinám a životnímu stylu - to pak generuje zisk různých firem, které nás "léčí". Přirozené přitom je žít tak, abych neubližoval - sobě, svému zdraví i planetě." 

 

 

Zpět na Novinky