Boj o zákaz kožešinových farem vrcholí

Horečnaté PR aktivity majitelů kožešinových farem dál pokračují - dnes tímto článkem na serveru iDnes, v minulých dnech pak článkem z týdenníku Reflex . Pokud by někdo ve vašem okolí byl v pokušení jim podlehnout, doporučujeme k shlédnutí toto investigativní video z českých farem, nearanžované pro novinářské návštěvy, které si nyní majitelé farem zvou a snaží se jejich prostřednitvím ovlivnit veřejné mínění k zachování své existence, o které budou zanedlouho hlasovat poslanci. Video s necenzurovanými záběry z českých farem najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=i49Xep19e1c

 

 

 

Také si je mezi řádky podobných článků, které nyní vycházejí, dobré uvědomit podstatu, o kterou v celém sporu a zákazu kožešinových farem jde. Pokud si totiž odmyslíme všechny zástupné PR argumenty odvádějící pozornost, jde opravdu o jediné: zájem několika majitelů kožešinových farem u nás vydělávat na tom, že budou držet v miniturních klecích za co nejnižších nákladů desítky tisíc divokých zvířat s nádhernou srstí, které pak zabijí a stáhnou z kůže. Na jejich straně stojí i zájem různých celebrit a hvězdiček s nulovou empatií nosit bez ohledu na smrt a utrpení zvířat pravé kožešiny, nechat se v nich fotit a aktivně se podílet na téhle zřejmě nejkrutější a nejzbytečnější tváři módy, od které zároveň i mnoho etičtějších módních návrhářů dává ruce pryč. 

Proti tomu stojí životy tisíců divokých zvířat vězněných v naprosto nevyhovujících podmínkách, které jsou zabíjené v plynových komorách, popřípadě elektrickým proudem přiloženým na čumák a ke konečníku, aby nedošlo k poškození srsti - což je jediná hodnota, kterou z pohledu kožešníků jejich život má. Důvod nosit pravé kožichy je pro člověka v dnešní době zcela nulový; i v případě módy je umělý kožich k nerozeznání od pravého. I z tohoto důvodu je u nás cca sedmdesát procent populace proti existenci kožešinových farem a zabíjení zvířat pro kožichy. To je také jeden z hlavních důvodů, proč má zákon prosazující zákaz kožešinových farem velkou šanci, aby vešel v platnost. Navzdory horečnaté snaze majitelů kožešinových farem na poslední chvíli veřejné mínění ovlivnit a svůj bussines se zabíjením a stahováním zvířat z kůže zachránit. 

Děkujeme všem, kteří se o konec kožešinových farem jakkoli zasadíte, například působením na své okolí, aby nepodlehlo manipulacím a PR aktivitám lidí, kteří si snaží za každou cenu, bez sebemenšího ohledu na etiku a životy zvířat, chránit svůj bussines.

Zpět na Novinky