Americký fotbalista David Carter o svých zkušenostech s veganstvím

Stočtyřicetikilogramovému americkému fotbalistovi Davidovi Carterovi by asi do očí málokdo zkoušel říkat vtípky o rachitických veganech pojídajících trávu, zvlášť když David dřepuje s více než 300 kilogramy a na benčpres zvedá přes 200 kg. Patří k nejsilnějším hráčů v NFL a jako obránce je mezi svými soupeři velice obávaný. Pod vlivem své manželky, která se již roky stravuje bez masa, přešel i on na veganskou stravu a zde jsou jeho zkušenosti a tipy:


"Výhody veganství jsem viděl dlouhodobě, ale i já jsem se dřív obával pod vlivem zažitých představ, jestli je možné mít na čistě rostlinné stravě takovou hmotu, kterou potřebuji ke svému sportu. Jednou jsme s mou ženou sledovali film Forks ove Knives a mě došlo, jak jsou tyhle obavy liché a dávno vyvrácené. Nyní mohu upřímně říct, že veganství je nejúčinnější způsob, jak mít tělo zdravé a silné a zároveň je to nejvíc hummání styl života, jaký mohu žít."


"Dříve byla jedinou mou motivací ke sportu láska k fotbalu, ale poté, co jsem se stal veganem, se chci zasadit i o to, aby svět byl lepší. Myslím, že pro spoustu lidí bude silný důvod k zamyšlení vidět 300 librového obránce v americkém fotbalu, který se stravuje vegansky."


"Fotbal je drsný sport, který vyžaduje obrovskou sílu. Když vás někdo v mé váze složí na zem, říká se, že je to stejná energie, jako náraz při dopravní nehodě v rychlosti 60 kilometrů v hodině. Již za pár měsíců na rostlinné stravě jsem ale zjistil, jak moc veganská strava prospívá mé rychlejší regeneraci a jak pozitivně na to moje tělo, vystavované takové extrémní zátěži, reaguje."

 

Další informace se dozvíte na Davidově webu www.the300poundvegan.com, který bude spuštěn v brzké době.

 

Zpět na Novinky