Aktuální rozhovor Angely Gossow o veganství

Kapela Arch enemy, vedená charismatickou zpěvačkou a vegankou Angelou Gossow, je jednou z nejpopulárnějších metalových skupin současnosti a pro české fanoušky je velice potěšitelné, že se představí během léta i u nás na festivalu Masters of rock ve Vizovicích. Po Heaven Shall Burn, kteří budou jedním z hlavních lákadel festivalu Brutal Assault, je to tak další setkání českých metalových posluchačů s kapelami, které mají na vztah ke zvířatům úplně jiný pohled, než valná většina české produkce. Více o Arch enemy a jejich postoji ke zvířatům si můžete přečíst v úryvcích aktuálního rozhovoru, který Angela Gossow poskytla časopisu Maximum Rock.

 

 

 

O důvodech pro veganství:

"Jsem prostě proti krutosti vůči zvířatům a produkce masa je jednou z hlavních příčin téhle krutosti. V momentě, kdy to člověk pochopí, je naší odpovědností podle toho jednat. Pokud někdo jednat nebude, svědomí mu řekne, že je slabý - a já slabá nejsem a nechci být." 

 

O zvířatech:

"Vždyť i člověk je v podstatě zvíře. Když se podíváte na evoluci Homo Sapiens, nechápu, proč jsme si stanovili, že můžeme zavírat zvířata do klecí, šlechtit je pro větší produkci masa, brát jim mláďata kvůli mléku… žádné jiné zvíře tohle ostatním nedělá."

 

 

 

O zdravotních problémech s konzumací masa:

"Spouta lidí kolem mě má obrovské zdravotní komplikace v přímé souvislosti s jezením masa. Srdeční příhody, infakty, rakovinu střev a žaludku… Maso, které lidé konzumují, je plné antibiotik a hormonů, takže ty nežádoucí následky jsou logické, od impotence přes problémy s cholesterolem a srdcem…" 

 

O vlivu na zdraví:

"Jím hlavně raw vegan potraviny, nechci vařením ničit žádný druh vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek. Nikdy jsem nepoznala problémy s nadváhou (pozn. Angela se bez masa stravuje celý život, i jako dítě), vždy jsem byla štíhlá a velice silná. Myslím, že díky svému zdravému životnímu stylu budu žít tak 120 roků. :-) "

 

 

 

O masném průmyslu:

"Myslím si, že podnikání s masem je nechutný, nezdravý a k životnímu prostředí a zvířatům naprosto bezohledný byznys a nechci ho za žádnou cenu podporovat." 

 

O Arch enemy:

"Jsem velmi hrdá, že všichni moji spoluhráči z kapely jsou minimálně vegetariáni, ať už kvůli zdraví nebo proto, že pochopili, jaké jsou skutečné dopady masného průmyslu." 

 

 

 

Zpět na Novinky