Vždy je potřeba začít u sebe, říká legenda českého thai boxu, vegetarián Adam Pengsawang

Adam Pengsawang je bez diskuze jednou z největších českých thaiboxerských legend a je jedním z prvních lidí, kteří sem tento sport dostali a začali aktivně trénovat. I když žije už mnoho let v zahraničí, s českým prostředím je stále v kontaktu a v dohledné době by měl dokonce otevřít v centru Prahy svou vegetariánskou restauraci. Adam má z bezmasou stravou a extrémními sportovními výkony (kromě muay thai se věnuje i hlubinnému potápění - ve vodě vydrží bez dechu pět minut) dlouholeté zkušenosti a nedá na vege stravu dopustit. Na svém kontě má přes sto zápasů, je profesionálním mistrem ČR v thai i kick boxu, šampionem jižního Thajska, obsadil třetí místo na mistrovství světa asociace WKA a jako jeden z mála Čechů bojoval i na nejslavnějším thajském stadionu na Lumpini. Více info o něm se dozvíte v tomto rozhovoru.

 

 

 

Ahoj Adame, mužeš na začátek říct něco o sobě, jakými sporty se zabýváš a jak ses dostal k vegetariánské stravě?

"Thai boxu se věnuji od roku 93 a od roku 94, kdy mi bylo šestnáct let i profesionálně. Profesionálně říkám proto, že od 94tého se nevěnuji ničemu jinemu nez muay thai - zpočátku díky finanční podpoře mé matky a podpoře trenéra Petra Macháčka, s kterým jsem vždy vycházel i nevycházel :-) jako otec a syn. Jako jeden z mála a možná i jediný jsem se mohl už v té době věnovat trénování opravdu na 100procent. Žádna skola, žádná práce - byl jsem jenom na tréninku s Petrem Macháčkem a později s vynikajícím známým trenérem na fyzickou přípravu Danem Hejretem. Postupem času jsem se také připravoval na valetudo zápasy v Universal gumu - to byla tehdy odnož Hanumanu a velká vize Petra Macháčka, kterou, jak můžeme vidět, nikdy neopustil a rozvinul do dnešní podoby.

 

K vegetariánské stravě jsem se dostal jako hodně dalších lidí ze zdravotních důvodu. Jednoduše jsem si všimnul, že když jsem snědl maso, tak mne pokaždé bolelo břicho a cítil jsem se těžce a nepoužitelně. Také jsem trénoval dvoufázově a když jsem například snědl hovězí, které travíme více jak 12 hodin, tak jsem si jen uvědomil, že potřebuju být lehčí a najít větší energii. Začalo mi pomalu docházet, že správné jídlo je jedna z nejdůležitějších a nejzákladnějších věci v našem životě. Taky jsem se v té době dost inspiroval Macháčkem, který tehdy jedl jen bílé maso, nejedl jogurty, mléko atd… a věřte nebo ne, na začátku 90tých let to byl slušnej výstřelek. :-) Takže k vegetariánství jsem se dostal postupně krok po kroku.

Pak jsem zjistil, že kuřecí je stejný jako hovězí, přečetl jsem si jednu výbornou kanadskou studii o vegetariánství a vrcholovém sportu a stal jsem se vegetarián.

Nikomu to nechci nutit, ale začas jsem cítil, že jsem rychlejší, uvolněný, začal jsem být daleko víc ohebnější a měl jsem víc energie. Prostě se mi potvrdilo ze "seš to co jíš", takže jsem začal bejt ohebnej jak bambus:-)

Když se ohlédnu zpět, tak většinu mých úspěchů v thai boxu  jsem absolvoval jako vegetarián."

 

 

Adamům historický profil z webu České Muay Thai Asociace 

 

 

Můžeš shrnout, jaký vliv má podle tvých četných zkušeností vege strava na sportovní výkonnost?

 

"Vydržím daleko větší zátěž, protože beru ze stravy přirozenou energii, rostlinné bílkoviny trávím daleko rychleji  a pohodlněji. Při trávení se necítím unavený a jsem tedy rychleji připravený na jakoukoliv denní nebo sportovní činnost. Snažím se prostě své tělo tolik nezatěžovat a to se mi za to odměňuje energií - a co je nejdůležitější zdravím a rychlou regenerací. To je vlastně hlavní věc, proč vrcholoví sportovci dopujou: protože tělo nezvládne v dostatečným čase zregenerovat po vysokých treninkových dávkách."

 

Dřív jsi byl aktivní thaiboxer s množstvím profizápasů, dnes se věnuješ hlavně trénování. Co pro tebe bojové sporty znamenají?

 

"Znamenají pro mě prostředek a komunikaci mezi lidmi; snažím se je provést alespoň začátkem jejich cesty, než po ní půjdou sami a podělit se s nimi o zkušenosti a myšlenky, které nás tím, že jsme se setkali na lekci, zajimají. Je to hodně zajímavá práce, protože jim mohu pomoci více prozkoumat své možnosti a pohled na sebe a na dané věci. Každý trénink a každý den se přiučím, poznávám a hledám s nimi."

 

 

 

Kromě muay thai se specializuješ i na hlubinné potápění, vydržíš bez dechu 5 minut a zvládneš se potopit do více než 40ti metrů. Jakou roli hraje výživa v téhle oblasti?

 

"Když dobře jíš, všechno se ti dělá lépe. A nádechové potápění je hodně o strečingu - když chceš nabrat co nejvíce a nejkvalitněji vzduch, s kterým chceš šetrit a co nejdéle s ním vydržet pod vodou, tak musíš být co nejvíc uvolněný a prázdný. Zkus to udělat po nákupu masa do břicha -  i po několika hodinách nepodáš žádný velký výkon, protože tělo bude unavené z těžkého trávení; je to jednoduché a logické.

 

 

Freediving 

 

Guillaume Néry světový šampion v nádech potápění, s kterým se často připravuji ve fitness, sice není úplný vegetarián, ale jeho jídelníček se skládá převážně ze zeleniny - a to už něco napovídá.

Nedávno mi jeden tlustý potápěč v klubu řekl: "Dříve jsme byli všichni tlustí, nikdo se před výkonem nerozcvičoval a žádnou speciální přípravu a  a jídelníček nikdo nedržel a taky to šlo." ANO, ale také v té době byl světový rekord 60 metrů a všichni se divili, že se dokáže někdo takhle hluboko potopit! :-) Všichni měli a dnes mají stejné ploutve, technika věcí se tady nemá kam posunout, jen to premýšlení potápěčů o sobě samých, trénink a přirozená strava posouva hranice dopředu. A dnes Guillame Nèry potápí kolem 130ti metrů na jeden nádech. "Vždycky to šlo?"  Ano, vždycky to může nějak jit, můžeš se v bolestech a kulhající dožít víc jak 90 let - a nebo se někteří chytřejší lidé dožívají stejného věku, ale nekulhají a netrpí. Takže všichni máme na konec na výběr a nikdo nás do ničeho nenutí; následky si totiž poneseme vždy sami."

 

 

Můžeš shrnout svůj vztah ke zvířatům? A které důvody k vege stravě u tebe převažují víc - zdravotní nebo etické?

 

"Nejdříve to byly zdravotní a teď si uvědomuji, že na ubližování zvířatům a jejich zabíjení proto, abych naplnil svůj žaludek, se nechci a nebudu nikdy podílet.

 

Jak řekl jeden chytrý myslitel: "Dokud nepřestaneme zabíjet a jíst zviřata, ani my lidé se nepřestaneme nikdy navzájem zabíjet a války nepřestanou. " Smutný.

 

 A jak říká jedno staré přísloví: "Jestli chceš něco změnit, tak začni u sebe."

 Takže já se budu snažit stát citlivou a přirozeně inteligentní bytosti."

 

 

Trénink jógy je vynikající pro práci s dechem, která je nezbytnou součástí hlubinného potápění 

 

Jakou ty sám podle zkušeností od nás i ze světa vidíš pro rozvoj rostlinné stravy budoucnost?

 

"Je hodně pozitivní, že se stále více lidí o bezmasou stravu zajímá a to také dokazují plné vegetariánské restaurace, kde bez rezervace si nemáš šanci sednout. Myslím, že je to velký krok dopředu, fandím také hodně webům a organizacím, jako jste vy, kteří se na tomto velkém pokroku z velké části podílejí.

Z vegan a vegetariánských restaurací je cítit čistota a energie, jidlo je perfektní, stále více lidí se zajímá o zdravý život, stále více lidí přichází na to, že jestli se chceme dožívat vysokého a spokojeného věku, je třeba se o sebe starat. Já osobně to vidim pozitivně a myslím, že pomalu vstupujeme do doby, kdy o tom budou lidé stále více přemýslel a měnit věci k lepšímu. Začínáme chápat, že příroda nám událostmi, které přináši poslední dobou, vztyčuje varovný prst. Věřím, že se více a více chytrých lidi vydá správnou cestou."

 

 

Kde nyní žiješ a co je tvoje hlavní pracovní a sportovní náplň?

 

"Už 5 let žiju ve Francii, kde mám dva kluby thajského boxu a sebeobrany, ve kterých se zabývam soukromými kurzy - v Paříži a v Nice na Azurovém pobřeží. Žiju mezi horama a mořem ve francouském Nice a tak se snažím stále více svou prací směřovat do přírody a ke koučingu. Protože žijeme i ve měste, zabýváme se urban sebeobranou; v horách pak lezeme po skalách a běháme  v kopcích; v moři plaveme a potápíme se, lezeme po útesech a skáčeme do moře. Snažím se a se chci vracet se svou prací více k primitivním a přirozeným základům, k rozvíjení těla antického Řecka. Stále méně použivám ve fitness stroje a preferuji více gymnastiku vlastního těla a prostředí: hážeme kameny a běháme s nimi v moři pod vodou se zadrženým dechem - dále pak hodně pěstuji i jógu, specifické dechové cvičeni a Freediving.

Snažím se všem svým klientům spíše poradit a ukázat, jak je lidské tělo dokonalé a jaké máme možnosti."

 

Děkujeme za rozhovor, Adame a přejeme hodně štěstí.

 

"Také děkuji."

Zpět na Články