Veganský boxer děsí své soupeře

Boxer Cam F. Awesome vzbuzuje svým útočným stylem i rychlostí u svých soupeřů v supertěžké váze, kde startuje, obrovský respekt. A po zásluze, má za sebou výhru například na prestižním turnaji Arnold Classic, je jedenáctinásobným americkým národním šampionem a už v juniorském věku se pohyboval mezi špičkovými americkými amatérskými boxery. Méně známé o něm ovšem je, že ve volném čase vystupuje i jako stand-up komik nebo se věnuje tréninku dětí. A Cam je samozřejmě vegan. Zde jsou zajímavé citace z jeho rozhovorů nejen o veganství:

 

"Člověkem, který mě k veganství přivedl, byl původně můj klient, který se v současnosti stal jedním z mých trenérů, dlouholetý vegan Bill Mackey. Je dvakrát starší než já, dosahoval v tělocvičně neuvěřitelných výsledků a byl na tom fyzicky naprosto skvěle. Pod jeho příkladem jsem si řekl, že to také zkusím a byl jsem ohromen výsledky. Procházel jsem tehdy temnějším obdobím ve svém životě a rozhodl se to změnit a tahle změna byla součástí, která mi dodala obrovskou energii, sílu a motivaci."

 

"Na vegan stravě jsem se stal štíhlejší (Cam váží nyní lehce přes 100 kg, pozn red.), mnohem rychlejší a narostla mi síla a výbušnost."

 

"S boxem nikdy není pozdě začít. Já začal v 17 letech a v 19 ti byl už číslo 1 v zemi. Můj klient a vegan Bill začal v 45 letech a až má za sebou několik vítězných fightů a je z něj skvělý trenér."

 

"Zkuste vegan potraviny na pár týdnů a uvidíte, jak budete pozitivně překvapeni."

 

"Jíst vegansky mi dává v ringu oproti mým soupeřům obrovskou výhodu." 

 
 
Zpět na Články