Veganka Michelle Risley - ve skvělé formě v 46 letech

Po Stormu Taliferovi  nebo Davidovi Gretidzerovi představuje Michelle Risley další živoucí důkaz toho, jak pozitivní vliv má veganská strava spolu s kvalitním tréninkem na zdraví a kondici i ve vyšším věku. Michelle, která pracuje navíc jako lékařka v nemocnici, se i přes náročnou práci v 10ti hodinových nočních směnách udržuje ve skvělé formě, kterou můžete posoudit sami na fotkách níže.  O Michelle a jejím přístupu k veganství, tréninku a jejích tipech se dozvíte více v tomto rozhovoru.

 

 

Jakým způsobem ovlivňuje veganský životní styl kvalitu vašeho života? 

"Díky němu mám spoustu energie na všechno, co chci dělat, můžu dodržovat velice intenzivní tréninkový plán, jsem absolutně zdravá a cítím se ve svých 46ti  letech skvěle. Vím bez stínu pochybností, že nebýt mého životního stylu a zdravé veganské stravy, nezvládla bych enormní pracovní nasazení v nemocnici spolu s tréninkem, který mám. Je pro mě zároveň velice důležité, že mohu být pozitivním vzorem, chci ukázat ostatním, že s přibývajícím věkem nemusejí přibývat i na váze a slábnout, naopak, že se mohou cítit stále lépe, jak se cítím já. Jsem ráda, že mohu být tak trochu živoucím billboardem na to, jak může vegan i ve vyšším věku vypadat. Posledních pět let se hodně zapojuji do propagace soucitu se zvířaty, láska k nim byla moje hlavní motivace, proč jsem se již před lety stala vegankou. To, v jaké jsem sama formě, je pro mě nejjednodušší způsob, jak zvířata obhajovat a pomáhat jim."

 

 

 

Jaké jsou vaše tipy a zkušenosti pro lidi, kteří jsou vegané a chtějí být podobně aktivní?

"Samotný fakt, že se stanete vegany, samozřejmě neznamená, že vám zdraví spadne do klína - i veganská strava má své zákonitosti, které je třeba dodržovat. Doporučuji všem, aby jedli co nejvíce potravin v minimálně upravovaném stavu - s nadsázkou říkám, že všechno, co obsahuje dvě nebo tři přísady, které pořádně neumíte vyslovit a nevíte, co jsou zač, je krajně podezřelé. :-) Jinak samozřejmě doporučuji i ze své zkušenosti už většinou známé věci, tedy jíst co nejčastěji, malé porce, zrychlovat si metabolismus… Velké množství syrové zeleniny a ovoce a snažit se, aby váš vegan jídelníček byl co nejpestřejší a zároveň tvořený celistvými potravinami."

 

 

 

Co byste vy sama doporučila veganům, kteří chtějí být co nejaktivnější, i na sportovní úrovni?

"Určitě se vyplatí najít si nějakého odborníka, který vás do tréninku a stravy zasvětí a pomůže vám začít. Ale pozor, většina z nich stále ještě žije v zastaralých mýtech a možná vám budou tvrdit, že nemůžete dosáhnout svých cílů, pokud jste vegetarián nebo vegan. Zůstaňte v takovém případě věrni svému přesvědčení a dejte jasně najevo, že jsou věci, ze kterých neustoupíte. Můj trenér je třeba obrovský jedlík masa. Ale on ví, že bych ho vyhodila rychleji, než by řekl "vegan", pokud by mě tlačil, abych začala jíst jinak. Navíc na mě jasně vidí obrovsky pozitivní vliv vegan stravy, tak to ani nezkouší.

Jinak samozřejmě doporučuji neustálé vzdělávání se, zejména net je v tomhle skvělý, existuje spousta inspirujících stránek. A pak je určitě dobré najít lidi se stejnými zájmy, kteří vás podporují. Také se nemusíte snažit za každou cenu být hned od počátku dokonalí, je dobré se učit trpělivosti, laskavosti a toleranci, nejen k sobě, ale i k okolí."

 

 

Zpět na Články