Rozhovor s Mac Danzigem

Mac Danzig je jedním z nejvýraznějších veganských fighterů v UFC a jeho zápasy představují vždy velké lákadlo. Méně známé už ovšem je, že Danzig je i vynikající fotograf, který se specializuje na záběry krajiny. Více o něm se dozvíte z následujícího rozhovoru, přeloženého z webu Veganbodybuilding. V dohledné době pak zveřejníme i podrobnější informace o Danzigově jídelníčku, který jsme v základní podobě zveřenili nedávno. 

 

 

Macku, řekni něco stručně o sobě, čemu se věnuješ a jaké jsou tvé koníčky?

"Jsem profesionální MMA bojovník a zápasím v UFC. Zároveň jsem velký milovník přírody a vášnivý fotograf. Miluji cestování do vzdálených míst a fotografování krásné přírody a krajiny. (pozn. Danzigovy fotografie najdete na této adrese: http://www.macdanzigphotography.com / ) Když jsem pak doma, trávím veškerý volný čas se svou dcerou."

 

 

Proč jsi se stal veganem?

"Protože jsem nechtěl už dále přispívat k průmyslu, který způsobuje takové množství zbytečného utrpení. Jakmile jsem se stal veganem, uvědomil jsem si, že na tomto životním stylu existuje i množství dalších pozitivních věcí kromě těch základních morálních a etických důvodů."

 

Kdy a proč jsi se začal zajímat o fitness?

"Vždycky jsem byl hodně fyzicky aktivní a měl jsem zájem o sport, už jako malé dítě. Neumím si představit žít jiným způsobem."

 

Jak bys popsal svůj tréninkový program?

"Vyvážení optimálního množství intenzity a mentálního soustředění. Důležitá je rovněž správná technika a pozitivní přístup."

 

 

Jak lidé kolem tebe reagují, když zjistí, že jsi vegan?

"Většina z nich je buď na rozpacích, nebo jsou ohromeni. Někdy mám pocit, že stále ještě žijeme v temném středověku, co se týče pohledu na stravování. Většina lidí vůbec nemá ponětí, jak by měla zdravá strava vypadat. Informace v hlavním proudu médií jsou bohužel stále ještě hodně špatné."

 

Jaké jsou podle tebe některé běžné mylné představy o veganství?

"Nejčastější je, že veganství není zdravé a že vegané nemohou být silní a fyzicky aktivní. Přitom pravdou je pravý opak."

 

 

Jaký je tvůj přístup k propagaci veganství?

"Určitě jít příkladem. Každý se k tomu musí ale rozhodnout sám, veganství není žádné náboženství. Nucení jen lidi odhání pryč, nikdo nechce být do něčeho nucen, i když je to pro něj dobré. Pro mě je hodně důležité žít svůj život pozitivně a třeba někoho inspirovat. Mám štěstí, že jsem díky sportovním úspěchům známější a že mohu být třeba dávaný jako příklad. Hodně mě těší, když za mnou přijdou lidé, že jsem je inspiroval k tomu odstranit všechny živočišné produkty ze své stravy."

 

 

Jakou rádu máš pro lidi, kteří teprve začínají s trénikem?

"Rozhodně nepřestávejte, i když třeba nevidíte okamžité výsledky. Změny se nestávají přes noc, trénink je něco, čemu je potřeba se věnovat dlouhodobě."

 

Co se ti nejvíc líbí na tom, být veganem?

"Vědomí, že dělám to nejlepší, co může přispět ke konci hrozného průmyslu, který způsobuje tolik utrpení."

 

Co tě motivuje v životě?

"Nejvíc je to moje dcera. A v širším smyslu: láska a štěstí, radost z prožívání života."

 


 

Zpět na Články