Přínosy veganské stravy ve vyšším věku

Veganský jídelníček rozhodně nemusí být záležitost mladších ročníků, popř. sportovců, kteří chtějí rostlinou stravou zlepšit svoji výkonnost. Pokud se ke změně životního stylu ve směru etičtějšího jídelníčku rozhodne někdo ve vyšším věku, učiní obrovský krok směrem ke zlepšení svého zdraví, které mu strava založená na rostlinných zdrojů může přinést. 

 

 

Podobných inspirativních příkladů se objevuje v poslední době velké množství, zejména vlivem nových vědeckých poznatků. Asi nejznámějším podobným případem je bývalý americký prezident Bill Clinton, který se z milovníka hamburgerů a steaků, což ho dovedlo až k těžké nadváze a několikanásobnému bypassu, změnil před několika lety na rady lékařů ve vegana, výrazně zhubnul a podle jeho dcery Chelsea se mu tím podařilo zásadně zlepšit jeho zdravotní stav a zachránit před předčasným umrtím. Jak konkrétně vypadá jeho veganský jídelníček si můžete přečíst například v tomto článku. 

 

 

 

Ještě neuvěřitelnější změnu pak prodělal elitní americký právník Rich Roll, který byl ve svých čtyřiceti letech otloustlým, přepracovaným právníkem relaxujícím s hamburgery u televize, což ho dovedlo až na pokraj infarktu. Právě zdravotní problémy mu otevřely oči natolik, že přešel na vegan stravu, začal sportovat a stal se po čtyřicítce během neuvěřitelně krátké doby jedním z fyzicky nejzdatnějším mužů planety - podle časopisu Men's Fitness -, který dokázal absolvovat pět triatlonů (maratonský běh, 200 km na kolem, 5 km plavání) během týdne za sebou. O jeho fascinující cestě a přínosech vegan stravy vypráví podrobně kniha Hledání ultra, jejíž recenzi si můžete přečíst zde.

 

 

 

Další příklady se pak týkají sportovců v ještě vyšším věku, například bezmála osmdesátiletý bodybuilder Jim Morris, který se stravuje již desítky let bez masa, v nedávné kampani organizace PETA šokoval svou skvělou formou - více informací najdete zde . Podobný příklad je pak Storm Talifero, jež se vegansky stravuje také desítky let a jeho formu ve více než šedesáti letech mu mohou závidět i mnozí třicátníci.

 

 

 

Podobně inspirativní obrázek nabízí sedmdesátiletá Anette Larkis , která se stravuje už desítky let vegansky - na rozdíl od svého manžela, který je naopak přesvědčeným jedlíkem masa. Bohužel za to platí tu daň, že na procházkách běžně jeho stejně starou manželku Anette považují za jeho vnučku. Více o Anette se dozvíte v této reportázi.

 

 

Obrovskou výhodou přechodu na rostliný jídelníček pak je, že výsledky se dostavují velice brzy. Zejména pro lidi, jež mají problémy po čtyřicítce například s nadváhou, cholesterolem, vysokým tlakem nebo srdcem, je dobře poskládaná veganská strava nesmírně přínosná. Zajímavou zkušenost udělal například softwarový inženýr David Gratziger, kterého k veganství dovedly právě zdravotní problémy - stejně jako většina američanů trpěl těžkou nadváhou a musel užívat množství léků, aby byl vůbec schopný nějakého normálního provozu. Z bludného kruhu se nakonec dostal pomocí radikální změny svého životního stylu. "Totálně jsem změnil jídelníček a přešel na raw vegan stravu a zároveň začal intenzivně trénovat," říká David. "Všechny léky letěly do koše a s nimi i všechny živočišné tuky, kterých jsem přijímal velké množství. Neustále jsem studoval a získával nové informace a impulzy k tréninku. Během krátké doby se dostavily ohromující výsledky." Ty můžete ostatně posoudit sami z fotky padesátiletého Davida a jeho formy na vegan stravě. 

 

 

Podobným příkladem, jak pozitivně působí dobře poskládaná veganská strava, pak nabízí v ženském provedení například šestačtyřicetiletá několikanásobná matka Michelle Risley. Ta navíc pracuje jako lékařka a má tedy i dostatek odborných informací k tomu, aby dokázala čelit různým mýtům, které jsou s rostliným jídelníčkem pro mnoho méně informovaných lidí stále spojené. Rozhovor s ní a její zkušenosti najdete v tomto  článku.

 

 

Bohaté zkušenosti s rostlinou stravou má pak 101 letý Fauja Singh, který nejí maso celý život a v 89 letech začal běhat maratony. "Věk vám může přinést moudrost, ale když ptřebujete výkonnost, výdrž a dobré zdraví, přejděte na rostlinou stravu," shrnuje své zkušenosti Singh. 

 

 

Co se týče výzkumů vlivu rostliné stravy na zdraví a umrtnost, tak zatím nejrozsáhlejší proběhl na vzorku celkem 73 000 lidí a realizovala ho kalifornská univerzita LOMA - jeho výsledky zveřejnil odborný lékařský časopis Journal od America Medical Association. Jeho účastníci byli rozdělení do několika skupin zahrnujících různé formy vegetariánství (od veganství po tvz semi-vegetariánství) a konvenčně se stravující populaci. Během několika let sledovaného období vyšlo najevo, že vegetariánské skupiny měly celkem o 12 procent nižsí riziko úmrtí; nejlépe vyšli z výzkumu tzv. pesco vegetariáni, tedy lidé nekonzumující žádné živočišné produkty, jen jednou za čas rybu, těsně následovaní vegany, dále pak lakto-ovo vegetariáni, semi-vegetariáni a nejvyššší úmrtnost vykazovali konvečně se stravující lidé. Tento komplexní výzkum pak jen dokreslil různé předchozí studie, které ukazovaly, že vege strava je spojena se sníženým rizikem řady onemocnění, jako je diabetes 2. typu, obezita, metabolický syndrom, vysoký krevní tlak a kardiovaskulární choroby. 

 

 

Všechny tyto konkrétní příklady a výzkumy pak ukazují, že životní styl ohleduplný ke zvířatům přináší i ve vyšším věku kromě čistého svědovomí, že se nepodílíme na zbytečném utrpení a zabíjení zvířat, i mnoho dalších bonusů. 


Zpět na Články