Lékařka Brooke Tadlock: Ukazuji pacientům, jak moc rostlinná strava pomáhá

Brooke Tadlock je lékařka, která se specializuje na oblast výživy a spolu se svým manželem, bodybuilderem a dlouholetým veganem Thomasem Tadlockem provozují server Veganbodyrevolution. Nedávno poskytla rozhovor serveru vGirlsvGuys a nejzajímavější části z něj přinášíme.

 

 

 

"Na bezmasou stravu jsem přešla i s rodiči před pětadvaceti lety, tehdy to bylo v místě, kde jsme bydleli, hodně neobvyklé. Neznala jsem skoro žádné vegany a informací bylo minimum - naší hlavní a nejsilnější motivací tedy byla láska ke zvířatům. Když jsem se pak poprvé dostala na Farm Sanctuary  (pozn. útulek pro zachráněná hospodářská zvířata), dozvěděla jsem se příběhy krav a zachráněných telat… našla jsem si pak další informace o mlékárenském průmyslu a pamatuji se, jak jsem tehdy plakala, když jsem se dozvěděla o opakovaných oplodňováních krav; jak cítí, že jejich děti uvnitř nich rostou a když je porodí, jsou jim ukradeny, aby jejich mateřské mléko mohli pít lidé. Představila jsem si to u vlastního dítěte a cítila jsem neuvěřitelný smutek."

 

 


"Nejtěžší na veganství je to prvotní rozhodnutí a schopnost stát si za ním. Pro mě tehdy, v devadesátých letech, když nebylo zdaleka tolik informací o přínosech vege stravy, bylo někdy obtížné zažívat třeba ve škole kvůli svému postoji zesměšňování. Ale měla jsem v sobě strašně silnou lásku ke zvířatům a tak jsem se nikdy neohlédla zpět a nechtěla to vrátit.  Dnes už je k dispozici mnohem víc dat o tom, jak je vege strava přínosná pro zdraví i planetu; víme, že veganství je nejvíc soucitný a nesmírně zdravý a k životnímu prostředí ohleduplný způsob, jak žít. Veganská kuchyně přináší radost a spoustu nových objevů - dnes už není jen snadné, být vegan, je to prostě radost."

 

 


"Zvířata byla vždy velkou součástí mého života, už ve škole jsem upozorňovala okolí, aby o nich zkusilo přemýšlet jinak. I dnes se snažím ukazovat lidem, jak jsou to užasná stvoření. Dodnes podporujeme třeba Farm Sanctuary a snažíme se tam pomáhat. Mimo to ukazuji lidem, i ve své lékařské praxi, další důvody proč žít vegansky. Ať už vám jde o vaše zdraví, o zvířata, o to zhubnout a dostat se do formy, o zlepšení sportovní výkonnosti a nabrání svalů, vegan jídelníček vám v tom všem může obrovsky pomoct."

 

 


"Všem veganům a vegankám bych chtěla poděkovat, že jsou na své cestě otevření a soucitní. Pokud někdo uvažuje, že tento životní styl chce vyzkoušet, najde mnoho příkladů lidí, kterým to dalo strašně moc, po všech směrech. Zkuste i vy sami jít příkladem a ucítíte, jak moc vám tahle změna v životě pomůže."

Zpět na Články