Jehina Malik - celoživotní veganská kulturistka

Ráznou odpověď na to, že z rostlinné stravy nejde vybudovat kvalitní svalovou hmotu a být ve špičkové kondici, dává úspěšná americká kulturistka Jehina Malik. Odpověď je o to ráznější, že Jehina je díky rodičům vegankou už od narození. "Byla jsem vegankou už v lůně své matky, ona jedla lahodné veganské potraviny a veganství pro mě tedy není žádný dieta, ale naprosto samozřejmé věc a životní styl," říká Jehina. 

 

 

 

Ke kulturistice se dostala v 19ti letech a jak říká, stala se z ní její velká vášeň. I když ne každému kulturistická estetika musí sedět, Jehina dává svou maskulaturou ráznou odpověď na možnost budování svalů a síly z rostlinných bílkovin. 

 

 

Jehina všem lidem, kteří přechod na veganskou stravu zvažují, doporučuje, aby co nejvíce studovali aktuální výživové poznatky, aby měli vegan jídelníček co nejpestřejší a jedli minimálně každé tři hodiny. K jejím nejoblíbenějším jídlům patří brokolice, která slouží Jehidě zároveň jako výborný zdroj vápníků.

A její sportovní plány na nejližší odbobí? "Hodlám se dostat mezi top pětku amerických kulturistek, takže chci co nejtvrději trénovat." Jehině v tomto úsilí samozřejmě držíme pěsti. 

 

 

Zpět na Články