Channa Serenity a raw vegan strava

Úspěšná fitness závodnice, bývalá kickboxerka, lékařka a osobní trenérka Channa Serenity je jednou z nejvýraznějších propagátorek raw (minimálně tepelně upravované) veganské stravy. Na toto téma ji vyšla v Americe a Kanadě velice populární kniha a Channa propaguje veganství z etického i zdravotního hlediska, kde se specializuje zejména na trénink žen, které mají problémy s nadváhou, špatnou fyzickou kondicí, nebo horší pletí. Podle Channy pomáhá vegan strava spolu s vhodně vyváženým tréninkem všechny tyto problémy odstranit. "Vše, co doporučuji svým svěřenkám, samozřejmě sama dělám a sama na sobě vidím, jak pozitivní vliv na to na mě má po psychické i fyzické stránce," říká Channa. 

 

 

 

Channa začala skrz vedení rodičů (její matka byla učitelkou aerobiku) sportovat už ranném dětství a napřed se věnovala gymnastice. Poté přešla na atletiku a díky svým úspěchům získala stipendium na vysoké škole, po které se vrhla na kick box. K němu měla vynikající průpravu, nicméně se mu věnovala jen rekračně a soutěžit začala až na fitness akcích, kde sklidila mnoho úspěchů. "Byla pro mě obrovská výhoda, že jsem začala sportovat už tak brzy, tělesná aktivita pro mě byla legrace a uvolnění a doteď se těším na trénink každý den, miluji to," říká Channa. Zároveň si ale uvědomuje, že jako začátečník dělala tu chybu, že neuměla odpočívat, že neposkytovala tělu dostatek regenerace. Nyní ale už svůj tréninkový program vyladila na maximum. "Pokud bych ale něco z chyb z minulosti chtěla vrátit v čase, tak bych chtěla přejít na raw veganské jídlo ještě mnohem dříve. Fyzické i psychické výhody, které mi tato strava přinesla, jsou pro mě obrovské," uvedla v rozhovoru pro fitness magazím Fitbodyhype. 

 

 

 

A jaké tři cvičení Channa nejvíc doporučuje? "Je to určitě běh a speciálně sprinty, které krásně formují nohy," říká. "Pak jsou to sklapovačky pro definování střední části těla, břicha a boků. A nakonec jóga pro rovnováhu a harmonii." Channa díky svým zkušenostem  doporučuje věnovat se i bojovým sportům. "Díky tréninkům Muay thai a kick boxu jsem získala hodně síly a vytrvalosti, je to ideální i pro fitness, kterému se věnuji nyní."

 

 

Lidem, kteří sportují a jsou vegani nebo vegetariáni, radí, aby si hlavně vyhledávali informace o dalších veg sportovcích a inspirovali se od nich. "Stojíme v tomhle všichni při sobě a vzájemně si pomáháme na této cestě," uvádí Channa v rozhovoru pro web Vegan Bodybuilding. "To, co jsem veganstvím a raw stravou získala, je pro mě úžasné, vůbec nemám pocit, že jsem se musela něčeho vzdát, naopak. Jsem silná, zdravá, soucitná ke zvířatům a lidem a mám mnohem více energie."

 

Více informací (v angličtině) o Channe se dozvíte přímo na jejích stránkách tady: 

http://channaserenity.com 

 

 

 

 


Zpět na Články